گشتول


سیستم جامع گردشگری


ورود به سیستم

ورود به سیستم گشتول

نام کاربری
رمز عبور
مرا به خاطر بسپار

ثبت نام در سیستم گشتول

نام
نام کاربری
رمز عبور
تکرار رمز عبور
آدرس ایمیل
تکرار آدرس ایمیل
Captcha
close.png
در حال جستجو...

بهترین زمان سفر به قمصر کاشان

بهترین زمان سفر به قمصر کاشان

قمصر، شهر گل و گلاب، با بهاری دل ‌انگیز و هوایی آکنده از عطر خوش گل محمدی و گلاب، هر ساله گردشگران داخلی و خارجی بی ‌شماری را مجذوب خود می ‌کند.

همه قمصر را به گل محمدی و گلابش می‌ شناسند. این شهر که در جنوب کاشان واقع شده است، بهار و به خصوص در اردیبهشت ماه به بهشت زمینی استان اصفهان تبدیل می‌ شود، چرا که وقتی در این زمان به این شهر سفر می ‌کنید و پا در مزارع گل محمدی می‌ گذارید، گویی روح شما از کالبد خود خارج می ‌شود و به دنیای دیگری پرواز می ‌کند؛ دنیایی غرق در زیبایی و رایحه خوشی که هوش از سَر شما می ‌برد.

گلاب و عطر گل محمدی به قدری شهرت دارد که حتی جهانیان را شیفته خود کرده است؛ عطر گل محمدی قمصر یکی از محصولات صادراتی این کشور به کشورهای اروپایی است و خانه خدا را نیز هر ساله با گلاب قمصر کاشان شست‌ و‌ شو می ‌دهند که افتخار بزرگی برای قمصری‌ ها است.

یکی از رویدادهای بزرگ این شهر، جشنواره گلاب‌ گیری است که هر ساله از تاریخ ١۵ تا ٢۵ اردیبهشت ماه برگزار می‌ شود. یکی از اتفاقات ویژه این جشنواره مراسم عطرافشانی امام زاده سلطان علی محمد در کاشان است. در برخی از روزهای جشنواره، نوای ساز و دُهُل با کاروان گل که با شتر از باغ‌ ها و مزارع گل محمدی روانه کارگاه ‌های سنتی گلاب‌ گیری می‌ شوند، همراه شده و شور و حال خاصی به جشنواره می ‌بخشد.

در روزهای جشنواره باغبانان صبح زود گل‌ ها را می ‌چینند و سپس وقتی گل ‌ها را به کارگاه‌ ها بردند، آن‌‌ ها را با مقداری آب که معمولاً سه برابر میزان گل‌ ها است، به داخل دیگ‌ های مسی بزرگی می ‌ریزند؛ سپس درب دیگ ‌ها را می ‌گذارند و تمام روزنه ‌های آن را می ‌پوشانند تا هیچ بخاری از آن ‌ها خارج نشود و در پایان زیر آن ‌ها آتش روشن می ‌کنند ؛ البته قبل از شروع فرایند گلاب ‌گیری، گل ‌ها و ظرف ‌ها را کنار رودخانه می ‌شویند و ادعیه مذهبی می ‌خوانند.

پس از آن که آب درون دیگ ‌ها جوش آمد، بخار درون آن ‌ها را از طریق لوله‌ های متصل به پارچ ‌های مسی دربردارنده آب سرد منتقل می ‌کنند تا سرد شود؛ مایع حاصل از سرد شدن بخار، گلاب است؛ هر پارچ مسی بسته به ظرفیت خود ۳٠ تا ۴٠ کیلوگرم گلاب می ‌شود.

برای تولید عطر گل محمدی نیز از لایه نازک روغنی روی گلاب استفاده می ‌شود. گلاب دو آتیشه برترین نوع گلاب است که برای تهیه آن باید گلاب تولید شده را دوباره در دیگ ریخت و به آن حرارت داد؛ به همین دلیل به آن گلاب دو آتیشه می‌ گویند و معمولاً برای تهیه این گلاب از گلاب سال قبل استفاده می ‌کنند.

هنگامی که به کارگاه‌ های گلاب‌ گیری می ‌روید، به دلیل گرمای هوا که کمی آزار دهنده است، از شما با شربت ‌های خنک تهیه شده از عرقیجات معطر قمصر و کاشان پذیرایی می ‌کنند. در این چند روز می ‌توانید تازه ‌ترین گلاب و سایر عرقیجات مورد نیاز خود را تهیه کنید.

در زمان برپایی این جشنواره، گردشگران داخلی و خارجی زیادی به این شهر سفر می ‌کنند تا از نزدیک شاهد این مراسم جذاب باشند. در طول این جشنواره، گلاب‌ گیران و گل ‌کاران نمونه با حضور خبرنگاران و مسئولان معرفی می ‌شوند و از آن ‌ها تقدیر به عمل می ‌آید. در ضمن با شربت گلاب تازه نیز از مهمانان پذیرایی می ‌شود.

باغات گل و مراسم گلاب ‌گیری تنها مختص شهر قمصر نیست و شهرهای برزک، نیاسر و کاشان نیز از نعمت باغات و مزارع گل محمدی برخوردار هستند و مراسم گلاب‌ گیری در این شهرها نیز انجام می‌ شود.

البته لازم به ذکر است گلاب‌ گیری از اوایل اردیبهشت تا اواسط خرداد ماه انجام می‌ شود و محدود به زمان برپایی جشنواره نیست؛ البته توصیه می‌ کنیم سفر خود را به اواسط خرداد موکول نکنید؛ زیرا در این زمان تنها شاهد غنچه ‌های ریزی خواهید بود که از دست باغبانان در امان مانده ‌اند!

 البته سفر به کاشان در ماه‌ های آبان و آذر نیز لذت ‌بخش است؛ زیرا در این ماه‌ ها طبیعت پاییزی روستای ابیانه که معماری خانه ‌های سرخ آن جلوه زیبایی به روستا بخشیده است، حقیقتاً تماشایی است. کوچه پس کوچه ‌های این روستا در پاییز به زیبایی تمام با برگ ‌های زرد و قرمز مفروش می ‌شوند. روستای ابیانه در ٨٩ کیلومتری جنوبِ شرقی قمصر واقع شده است.

حمام سلطان امیر احمد کاشان | یادگار معماری عصر صفو...
گلاب گیری | فرهنگی هزار ساله

آخرین مطالب نوشته شده توسط

مطالب مرتبط

کاربر مهمان

captcha-image

نظرات کاربران

مرتب سازی بر اساس
  • تاکنون هیچ نظری ثبت نشده است