گشتول


سیستم جامع گردشگری


ورود به سیستم

ورود به سیستم گشتول

نام کاربری
رمز عبور
مرا به خاطر بسپار

ثبت نام در سیستم گشتول

نام
نام کاربری
رمز عبور
تکرار رمز عبور
آدرس ایمیل
تکرار آدرس ایمیل
Captcha
جستجو
close.png
در حال جستجو...

درمان های خانگی برای خستگی آدرنال

درمان های خانگی برای خستگی آدرنال

برای داشتن یک زندگی سالم و پُر از آرامش، مواد غذایی که انتخاب می کنیم می توانند تأثیر زیادی داشته باشند. این مواد غذایی می توانند بر غددی که در بدن وجود دارند و کارشان ترشح هورمون های مورد نیاز بدن و تنظیم آن برای کارکرد بهتر بدن است، تأثیر بگذارند. غدد آدرنال یکی از این غدد است. در مطلب درمان های خانگی برای خستگی آدرنال قصد ما این است که شما را با ۵ ماده غذایی که می تواند برای درمان خستگی آدرنال تأثیر داشته باشند، آشنا کنیم.

غدد آدرنال یا فوق کلیه

غدد فوق کلیه که به آن غده های آدرنال نیز گفته می شوند، جز غددی هستند که بر بسیاری از فعالیت های بدن ما مانند هوشیاری مغز، تنظیم قند خون، تنظیم تعادل معدنی بدن و همچنین سلامت روده ها کنترل دارند. این غدد همچنین در بدن ما روزانه بیش از ۵٠ نوع هورمون مختلف ترشح می کنند. در واقع غدد آدرنال به دو غده کوچکی که در حدود ۵ گرم وزن داشته و بر روی کلیه ها قرار گرفته اند، گفته می شود. این غدد درون ریز در سلامتی و کاهش استرس با هورمون هایی که ترشح می کنند، می توانند تأثیر مستقیمی داشته باشند. عوامل زیادی بر کارکرد این غدد تأثیر می گذارند که یکی از آن ها نوع مواد غذایی است که ما روزانه مصرف می کنیم. تأثیر مواد غذایی برای بر طرف کردن خستگی غدد آدرنال بسیار زیاد است. در ادامه مطلب درمان های خانگی برای خستگی آدرنال با ۵ ماده غذایی که در این مورد تأثیر گذار هستند، آشنا می شویم.

آب

وقتی که آب بدن کم می شود، ما شاهد خستگی آدرنال خواهیم بود. چون همان طور که همه ما می دانیم آب مایه حیاتی بدن ما است و تقریبا ۷٠ درصد از وزن بدن ما را شامل می شود. کمبود آب باعث کاسته شدن از میزان انرژی بدن شده، در نتیجه برای این که بتوان از خستگی که ناشی از کمبود آب بدن است به دور ماند، باید روزانه مقدار مؤثری آب بنوشیم. نوشیدن آب به اندازه کافی سبب می شود که از خستگی ماهیچه ها کم شده و در نهایت موجب استقامت و پایداری بیش تر بدنمان در برابر خستگی خواهد شد و نوعی درمان خستگی آدرنال به حساب می آید.

ویتامین C

غذاهای که دارای ویتامین C هستند، می توانند باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شده و همچنین رادیکال های آزادی را که ممکن است موجب بیماری شوند را از بدن دفع می کنند. یکی از هورمون هایی که توسط غدد آدرنال در بدن تولید می شود، کورتیزول است که در این بین ویتامین C می تواند نقش مؤثری در تولید کورتیزول داشته باشد. بنابراین استفاده از غذاهایی که دارای ویتامین C هستند، می تواند در رفع خستگی آدرنال مفید واقع شوند.

منیزیم

یکی دیگر از مواردی که باعث افسردگی و استرس و همچنین ایجاد خستگی در بدن منجر می شود، کمبود منیزیم است. در واقع برای این که گلوکزی که از طریق غذا خوردن وارد بدن می شود به انرژی تبدیل شود، نیاز به مقدار قابل توجهی منیزیم دارد. منیزیم می تواند باعث افزایش استقامت بدن و همچنین افزایش انرژی در بدن شود. اگر دچار خستگی آدرنال هستید، یکی از کارهایی که می توانید انجام دهید این است که میزان سطح منیزیم بدن خود را اندازه گیری کنید. با اضافه کردن رژیم غذایی که در آن ها منیزیم به اندازه کافی وجود دارد، می توان به بهبود این وضع در بدن کمک کرد. برای مثال می توان از سبزی های برگ سیاه، دانه ها، آوکادو، شکلات تلخ، موز، ماهی برای افزایش سطح منیزیم بدن در رژیم غذایی خود استفاده کرد. میزان منیزیم که بدن انسان نیاز دارد، برای زنان روزانه چیزی در حدود ۳٠٠ میلی گرم و برای مردان در حدود ۳۵٠ گرم است، بنابراین با تأمین این میزان از منیزیم بدن می توان از خستگی آدرنال جلوگیری کرد.

شیرین بیان

شیرین بیان می تواند برای تنظیم هورمون کورتیزول بسیار مفید باشد. همچنین اگر از ریشه شیرین بیان استفاده کنیم، می توان پایداری سطح انرژی در بدن را افزایش داد. اسید گلیسیریزین که در ریشه شیرین بیان وجود دارد، می توان باعث افزایش سطح استقامت بدن شده و همچنین در کاهش استرس مؤثر واقع شود. سطح تولید دی هیدرواپی آندروسترون که هورمونی برای مقابله با اضطراب و استرس است، توسط این ماده غذایی افزایش می یابد و بنابراین می تواند به بهبود وضع روحی و مبارزه با استرس و افسردگی کمک شایانی کند.

روغن نارگیل

برای این که سطح انرژی را در بدن بصورت کنترل شده درآوریم، یکی از مواد غذایی مؤثر در این زمینه استفاده از روغن نارگیل است. روغن نارگیل که از موارد درمان خستگی آدرنال است، می تواند در گوارش تری گلیسیریدهای زنجیره متوسط مؤثر واقع شود. اکثر افرادی که از چربی های شکمی رنج می برند می توانند از روغن نارگیل استفاده کنند. همچنین با کاهش چربی های شکمی می توان تا حد زیادی خستگی آدرنال را کم کرد.

معروف ترین هواپیماهای درجه یک و لذت سفری بی خطر و ...
توصیه هایی برای خانم های بارداری که قصد سفر دارند!

آخرین مطالب نوشته شده توسط

مطالب مرتبط

کاربر مهمان

captcha-image

نظرات کاربران

مرتب سازی بر اساس
  • تاکنون هیچ نظری ثبت نشده است