گشتول


سیستم جامع گردشگری


ورود به سیستم

ورود به سیستم گشتول

نام کاربری
رمز عبور
مرا به خاطر بسپار

ثبت نام در سیستم گشتول

نام
نام کاربری
رمز عبور
تکرار رمز عبور
آدرس ایمیل
تکرار آدرس ایمیل
Captcha
close.png
در حال جستجو...

لوازم طبیعت گردی | وسایل الکترونیکی و نگه داری در زمان طبیعت گردی

لوازم طبیعت گردی | وسایل الکترونیکی و نگه داری در زمان طبیعت گردی

در محیط های باز و در زمان طبیعت گردی ممکن است تجهیزات الکترونیکی شاخصی که به همراه گردشگر است آسیب ببیند و یا در انجام وظایف اش دچار اختلال شود. تلفن همراه، پیام رسان های ماهواره ای و رادیویی و یا وسایل بی سیم، GPS و مسیریاب های هوشمند در کنار وسایلی چون دوربین عکاسی دیجیتال، تبلت، بخش کننده موزیک و فیلم که جزو وسایل الکترونیکی فرعی در یک سفر به حساب می آیند، همواره در چنین محیط هایی در معرض خطر قرار دارند. خطرهایی که منجر می شود گردشگر در سفرش با اشکال نیز روبرو شود و نتواند آن طور که برنامه ریزی کرده است از مقصد گردشگری اش لذت ببرد و یا حتی با مشکلاتی اساسی تر روبرو شود. هر چند که طبیعت با زیبایی هایی بی بدیل و جاذبه هایی خیره کننده بیش از این که یک محیط خطرناک باشد، یک پناهگاه امن به حساب می آید اما همین پناهگاه امن و آغوش مادرانه طبیعت ممکن است تلخی ها و آسیب هایی را به گردشگر وارد کند که جبران آن از نظر مالی و یا گاهی جانی بیار قابل توجه است.

قصد داریم در این مجال راه هایی را به شما معرفی کنیم که کمک می کند وسایل الکترونیکی خود را از بستر خطر دور سازید و به نحوی آن ها را از دل خطراتی چون سیل، طوفان، باران و صاعقه به سلامت بیرون بکشید. اگر شما نیز مشتاق حفاظت آگاهانه از وسایل الکترونیکی خود و وسایل مورد نیاز طبیعت گردی و یا نمونه وسایل طبیعت گردی و لوازم طبیعت گردی هستید ما را در این نوشتار همراهی کنید.

پوشش هایی که ایمنی را به وسایل الکترونیکی هدیه می دهند: محافظ هایی مفید

لوازم طبیعت گردی: استفاده از جعبه ها و جلد هایی سخت و مستحکم

از جمله تجهیزاتی که به وسایل طبیعت گردی شما کمک می کند که خود را از خطرهای احتمالی در امان نگه دارید جعبه ها و جلدهایی است که به دلیل جنس مقاوم و سختی که دارند در برابر هر ضربه ای نیز با دوام ظاهر می شوند. برخی از این جعبه ها که ضد آب نیز می باشند در دل خود محفظه هایی را جای داده اند که به گردشگر اجازه می دهند با قرار دادن یک نوع وسیله الکترونیکی خاص، ایمنی آن وسیله را از معرض اتفاق های ناگوار دور کنید. این جبعه ها و جلدها اگر چه برای انبار کردن، حمل و نقل و نگه داری وسایل الکترونیکی و شکستنی بسیار ایمن و ایده آل هستند، اما دارای یک ایراد کلی نیز می باشند و آن هم دسترسی نَه چندان آسانی است که ممکن است شما را با کمی سختی روبرو کند. این دسترسی غیر سهل نیز صرفاً جهت بالا بردن ایمنی وسایل درون محفظه ها می باشد و دلیل دیگری برای این امر وجود ندارد و توسط طراحان آن نیز عنوان نشده است. اگر به سایت تولید کننده این وسیله مراجعه کنید خواهید دید کسانی که از این ابزار بهره جسته اند چه میزان رضایت و نارضایتی هایی دارند. آن ها از تجربیات تلخ شان در نبودن این محفظه ها صحبت کرده اند و برخی دیگر نیز درباره نجات وسایل الکترونیکی شان از مهلکه های مختلف سخن به میان آورده اند. با یک جمع بندی کلی به این نتیجه خواهید رسید که جعبه ها و جلدهای یاد شده گوشی تلفن همراهتان و یا سایر وسایل الکترونیکی تان را در برابر ضربه، شن، ماسه، باران، برف و جریان رودخانه در امان نگه می دارد و بدون آسیب مجدداً عملکردهای قبلی خود را به شما ارائه می کند.

لوازم طبیعت گردی: جلدهای لطیف و نرم و منعطف و کاملاً ایمن

یکی دیگر از تجهیزات و وسایل طبیعت گردی که برای حفاظت از وسایل الکترونیکی در بازار امروز عرضه می شود، جلدهای نرم و لطیفی است که با ابعاد گوناگونی که دارند قادرند وسایل شما را با قابلیت های بیش تر و بهتری نسبت به کیسه های پلاستیکی از خطرات متنوعی چون رطوبت، باران، برف و رسوخ آب در امان نگه دارند. شما می توانید تلفن همراه هوشمند خود را درون یکی از این کیسه ها قرار داده و در عمق ١٠ متری از یک رودخانه و یا استخر قرار دهید و در عین ناباوری بعد از گذشت زمان های زیادی باز هم تمام کارایی های تلفن همراهتان را چک کنید و از این ایمنی شگفت زده شوید. اما آن چیزی که این محافظ را شاخص کرده است ویژگی دیگری است. شما می توانید گوشی تلفن همراه خود را درون این کیسه های شفاف و نرم قرار دهید و بدون هیچ مشکلی با صفحه لمسی گوشیتان کار کنید. در واقع شما برای انجام کارهایتان اجباری برای خروج وسیله از کیسه مذکور ندارید و این خود یک امکان بسیار بسیار درجه یک بشمار می رود. اگر می خواهید سوار بر قایقی شوید تلفن خود را درون این کیسه ها بگذارید و بر روی امواج بدون این که نیاز به خارج کردن گوشی باشد از خود و همراهانتان عکس های یادگاری زیبایی ثبت کنید. این را نیز باید اضافه کنیم که محافظ های نرم و لطیفی که درباره اش سخن می گوییم مدل های گوناگونی دارند. برخی از آن ها دارای جیب مخصوص و ضد آب برای هدفون نیز دارند. برخی دیگر این امکان را به وسیله الکترونیکی شما می دهد که روی آب بایستد و دیگری دارای یک گردن آویز زیبا می باشد. همه این ها باعث شده است که میزان رضایت از این محصول بالا رود و به نحوی این محافظ به یکی از وسایل مهم و غیر قابل انکار سفرهایی از نوع طبیعت گردی تبدیل شود.

لوازم طبیعت گردی: محافظت از تلفن های هوشمند در برابر هر نوع آسیب فیزیکی دلخراشی از وسایل طبیعت گردی

در بین تمام تجهیزات الکترونیکی تلفن هوشمند بیش از هر وسیله ای دیگر در بین وسایل گردشگران دیده می شود. به همین دلیل است که بیش تر ابزارهای محافظتی به این وسیله معطوف شده است. یک شرکت با بهره گیری از انواع تلفن های هوشمندی که در جهان کاربرد دارد دست به ساخت انواع قاب ها و جلدها برای این مدل ها زده است. این جلدها قابلیت این را دارند که از محبوب ترین وسیله الکترونیکی در برابر هر گونه آسیب حاصل از زمین افتادن، خش افتادن و ضربه های خفیف محافظت به عمل آورد، اما این قاب نیز دارای شاخص های بی نظیری است. دسترسی به پورت ها، دکمه ها، صفحه لمسی و همچنین خروجی صوتی همان امتیازی است که این وسایل حفاظتی را محبوب کرده است. محبوبیت این قاب ها آن قدر زیاد بود که طراحان به این فکر افتادند که قاب های جدیدی را نیز در دست طراحی قرار دهند که قابلیت پذیرش ضربه های سخت و سنگین تر را نیز داشته باشد. برخی از مدل های آن نیز در برخی بازارهای جهانی به چشم می خورد اما تا همگانی شدن گام زیادی مانده است.

توصیه هایی برگرفته از دل تجربیات تلخ از نمونه لوازم طبیعت گردی

وسایل مورد نیاز طبیعت گردی: رطوبت، مسبب یک فاجعه بزرگ

برخی از طبیعت گردها و گردشگران در میان تعداد کثیری از این افراد دیده می شوند که خطر رطوبت را گاهی اصلاً جدی نمی گیرند. خطری که بدون سر و صدا می تواند تمام لحظات سفر و یا حتی پس از آن را به کام گردشگر تلخ کند. رطوبت می تواند وسایل را از کار بیاندازد و یا دچار ایجاد مه و صفحه ای محو در پشت شیشه های وسایل الکترونیکی شود که خواه ناخواه بر روی عملکرد دستگاه تأثیر نامطلوب می گذارد. متخصصان و صاحبان نظر و افراد با تجربه معتقد هستند که چندین راه برای فرار از این اتفاق ناگوار وجود دارد. برخی از این اقدامات عبارتند از:

-        استفاده نکردن از وسایل الکترونیکی در محیط هایی که دارای رطوبت بالایی می باشند.

-        خشک کردن وسایل و تجهیزات الکترونیکی به محض ورود به یک محیط با دمای مناسب.

-        فرار از موقعیت های مکانی که با افزایش و یا کاهش رطوبت آنی همراه می باشند.

-        استفاده از محافظت های ضد رطوبت.

وسایل مورد نیاز طبیعت گردی: جیب های دارای زیپ، ساده ترین وسیله حفاظتی از وسایل طبیعت گردی

از جمله ساده ترین وسایل حفاظتی در جهان، جیب های زیپ دار لباس گردشگران می باشد. شما می توانید با قرار دادن تلفن همراهتان در این فضا و بستن زیپ از هر رودخانه ای به راحتی و بدون دغدغه عبور کنید. حتی اگر تلفن شما مدام زنگ می خورد نیاز نیست که آن را از جیب خود خارج کنید. هدفون می تواند در این زمان به کمک شما بیاید و ضمن حفاظت از وسیله الکترونیکی تان دست های شما را نیز آزاد بگذارد تا به کارهای دیگری نیز بپردازید. این امکان ساده اما کارساز قادر است هر خطر سهمگینی را به راحتی و بدون هزینه ای گزاف مرتفع کند. تنها باید به درستی از داشته هایتان استفاده کنید.

وسایل مورد نیاز طبیعت گردی: ابزارهای ضد آب، نجات دهنده هایی دوست داشتنی

یکی از گام های محافظت از ابزار الکترونیکی جایی پیش از سفر رقم می خورد و آن هم زمانی است که شما قصد خرید تجهیزات الکترونیکی را دارید. تا جایی که ممکن است و با توجه به روحیه طبیعت گردیتان اقدام به خرید وسایل ضد آب نمایید. ابزار ضد آب و حتی ضد ضربه به شما یک اطمینان خاطر می دهد که می تواند شما را از سایر وسایل حفاظتی نیز بی نیاز کند. اگر چه هزینه این وسایل کمی از وسایل معمولی تَر گران تر است اما نیاز به هزینه های جانبی از بین می رود و شما می توانید از دنیای زیر آب نیز به بهترین شکل لذت ببرید. اما اگر از زمان خرید وسایل الکترونیکی تان عبور کرده اید و به قول معروف کار از کار گذشته است باز هم جای نگرانی وجود ندارد. شما این امکان را دارید که به جز تجهیزات یاد شده از وسیله ای دیگر نیز برای حفاظت استفاده کنید و آن چیزی نیست جز آستین های مجزای ضد آب. این آستین ها به شما این اجازه را می دهد که بدون نگرانی از تجهیزات خود در محیط های مرطوب نیز استفاده کنید. البته باید توجه داشته باشید که در زمان انتخاب، آستین هایی که جنس شفاف دارند را انتخاب نمایید.

وسایل مورد نیاز طبیعت گردی: نکاتی کوچک اما مهم از وسایل طبیعت گردی

از وسایل طبیعت گردی همان قدر که آب و رطوبت برای تجهیزات الکترونیکی خطرزا هستند، گرما و آفتاب شدید نیز می تواند مشکل آفرین باشد. اگر تجهیزات یاد شده در دمای بالا و یا نور زیاد قرار گیرند ممکن است دچار مشکلات جدی و غیر قابل جبرانی شوند. از لوازم طبیعت گردی چنان چه آب راهی برای نفوذ به درون وسیله را پیدا کرد، این نکته را از یاد نبرید که وسیله را بصورت کامل خشک کنید و پس از اطمینان از این امر اقدام به روشن نمودن وسیله نمایید، چرا که این امکان وجود دارد که وسیله شما با مشکلات جدی روبرو شود. شما می توانید از ژل سیلیکا و یا برنج خشک برای خشک کردن وسیله آسیب دیده استفاده کنید و پس از این که بصورت کامل وسیله خود را خشک کردید از فایل ها و اطلاعاتتان فایل پشتیبانی تهیه کنید تا اگر در دراز مدت نیز مشکلات بروز پیدا کردند شما از این نظر با خسارتی روبرو نشوید. اگر از لوازم طبیعت گردی، شن و یا خاک خشک و ماسه به درون وسیله الکترونیکی شما نفوذ پیدا کرد از دمش هوای فشرده استفاده کنید تا تمام ذره ها از منافذ ریز و درشتش خارج شود و به حالت اولیه خود باز گردد و به عبارتی رفیق نیمه راهی برای شما نباشد. در محل اقامتتان در دل طبیعت این مورد را نیز از خاطر ندهید؛ آن نکته از این قرار است که در زمان استراحت نیز وسایل خود را در جایی امن، خنک و دارای رطوبت کم قرار دهید و یا درون محافظ های خودشان باقی بگذارید تا در طول شب و زمان خواب شما نیز با اختلال روبرو نشوند.

این نکات و این وسایل هر چند برخی هایشان پیش پا افتاده به نظر می رسند اما در زمان هایی اضطراری به شدت کارگشا خواهند بود. این موارد برخی از تجربیاتی بود که ما سعی کردیم به شما دوستان و همراهان ارائه دهیم و با شما در میان بگذاریم. اگر شما نیز تجربیات و یا راه هایی خاص را می شناسید و در ذهن دارید با ما به اشتراک بگذارید.

دیدنی های موزه موری | اولین موزه هنر دیجیتال جهان
زیپ لاین | معرفی و نکات ایمنی

آخرین مطالب نوشته شده توسط

مطالب مرتبط

کاربر مهمان

captcha-image

نظرات کاربران

مرتب سازی بر اساس
  • تاکنون هیچ نظری ثبت نشده است