گشتول


سیستم جامع گردشگری


ورود به سیستم

ورود به سیستم گشتول

نام کاربری
رمز عبور
مرا به خاطر بسپار

ثبت نام در سیستم گشتول

نام
نام کاربری
رمز عبور
تکرار رمز عبور
آدرس ایمیل
تکرار آدرس ایمیل
Captcha
close.png
در حال جستجو...

روزه، راهی برای حفظ سلامت جسمی و روحی

روزه، راهی برای حفظ سلامت جسمی و روحی

روزه در بسیاری از مذاهب و دین ها به عنوان راهی برای قدردانی از خدا یا نیروی برتر طبیعت شناخته می شود. مسیحیان، بودائیان و مسلمانان در فاصله زمانی خاصی روزه می گیرند و در طول روز از سحر تا شام از خوردن و آشامیدن دست می کشند، اما شاید برای شما هم جالب باشد بدانید جدای از بعد دینی و اعتقادی، فواید روزه برای سلامت بدن بسیار است و از نظر فیزیکی و ذهنی فرد را به سلامت می رساند.

در مقاله آثار روزه داری بر بدن قصد داریم از بهترین فواید روزه داری برایتان بگوییم، با گشتول همراه باشید.

تقویت نظم فردی

این نظم می تواند در دو جهت جسمی و روحی در فرد ایجاد شود. این جریان بصورت مستقیم وابسته به نوع نگرش شما به بهترین فواید روزه داری است. همین که فرد قدرت مقابله با نفس را در خود بیدار می کند و برای ساعات متوالی از خوردن و آشامیدن ممانعت می کند، قدمی بزرگ در جهت تقویت نظم و کنترل بر بدن است.

سلامت قلب

یکی از عواملی که روزه را به عنوان یک عمل جالب توجه برای تقویت سلامت در فرد معرفی می کند و از فواید روزه برای سلامت بدن، رابطه مستقیم روزه با تقویت قدرت ماهیچه های قلب و ارتقای سلامت آن است. روزه در واقع خط ابتلا به امراض قلبی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد و فرد روزه دار را از ابتلا به بیماری هایی همچون دیابت، چربی و فشار خون بالا ایمن نگاه می دارد.

کاهش ابتلا به دیابت

طبق تحقیقاتی که در سال ٢٠١۴ م در این زمینه انجام شد، مقایسه ای بین افراد روزه دار و افرادی با تغذیه نرمال صورت گرفت. نتیجه این تحقیقات حاوی این نکته بود که خطر ابتلا به دیابت یا افزایش قند خون در افراد روزه دار به مراتب کم تر از افراد معمولی است، بنابراین می توان از روزه به عنوان عاملی در جهت حفظ سلامت بدن نام برد.

روزه در همه حال

این امکان را خواهید داشت که در هر شرایطی روزه خود را نگه دارید، به این معنی که این جریان صدمه ای به شما در طول سفر یا تور مسافرتی نخواهد زد. می توانید برای اطمینان از سلامت خود بعد از افطار از پروتئین و مایعات به وفور استفاده کنید. به این ترتیب می توانید سفر خود را به بهترین نحو سپری کنید.

افزایش طول عمر

یکی دیگر از آثار روزه داری بر بدن که از نظر پزشکی اثبات شده، افزایش طول عمر است. طی تحقیقاتی که در سال ١٩٨٢ م در این زمینه صورت گرفته، اثبات شده است که روزه داری رابطه ای مستقیم با افزایش طول عمر در فرد دارد. روزه به عنوان یک رژیم سالم، بدن فرد را از جذب مواد مضری همچون چربی و قند در امان نگه می دارد و از جهتی بدن فرد روزه دار در طی یک ماه روزه داری سم زدایی شده و انرژی لازم برای گذراندن ١١ ماه تغذیه معمولی را بدست می آورد.

حفظ تحرک و فعالیت

یکی از مهم ترین مسائلی که لازم است در طول یک ماه روزه داری به آن توجه کنید، حفظ فعالیت روزانه است. این مساله که فعالیت فرد در طول روزه داری کاهش پیدا کند، امری طبیعی است، اما می توانید با ترتیب دادن انواع تور سری به طبیعت بزنید و یا افطار را در بیرون از خانه میل کنید، به این ترتیب سلامت بدن خود را تضمین خواهید کرد.

حفظ سلامت در سفر | چه طور به غذای محلی هر منطقه اع...
دیدنی های موزه موری | اولین موزه هنر دیجیتال جهان

آخرین مطالب نوشته شده توسط

مطالب مرتبط

کاربر مهمان

captcha-image

نظرات کاربران

مرتب سازی بر اساس
  • تاکنون هیچ نظری ثبت نشده است