گشتول


سیستم جامع گردشگری


ورود به سیستم

ورود به سیستم گشتول

نام کاربری
رمز عبور
مرا به خاطر بسپار

ثبت نام در سیستم گشتول

نام
نام کاربری
رمز عبور
تکرار رمز عبور
آدرس ایمیل
تکرار آدرس ایمیل
Captcha
close.png
در حال جستجو...

آموزش درست راه رفتن و درست نشستن | نکات کاربردی برای سلامت

آموزش درست راه رفتن و درست نشستن | نکات کاربردی برای سلامت

داشتن اندام متناسب و زیبا خواسته هر فردی است. اندام زیبا به انسان اعتماد به نفس می بخشد و حس بهتری را در او به وجود می آورد. بهتر است بدانید نحوه راه رفتن، ایستادن و نشستن و خصوصاً زمانی که مشغول انجام کاری هستید، علاوه بر فشار اندام های داخلی بدن، در زیبایی ظاهری اندام شما نیز تأثیرگذار می باشد. از این رو باید سعی کنید تا در هر شرایطی که هستید درست بایستید، درست بنشینید و درست راه بروید.

در ادامه با آموزش درست راه رفتن و درست نشستن و خواندن اصولی این مقاله با ما همراه باشید.

نحوه درست ایستادن

عادت کنید که همیشه صاف بایستید. شاید در ابتدا صاف ایستادن برای شما کمی سخت باشد، اما با تمرین عادت می کنید این کار را درست انجام دهید. صاف ایستادن به شما کمک می کند تا بتوانید تعادل بدنتان را حفظ کنید، اعتماد به نفستان را افزایش دهید و جذاب تر به نظر برسید. تمرینات زیر را انجام دهید تا بتوانید صاف بایستید:

1.       پاهای خود را به اندازه عرض شانه باز کنید. سعی کنید تمام وزن بدن خود را بر روی انگشتان پا بیندازید. شانه های خود را کمی به عقب متمایل کرده و مقداری بالا ببرید. آن گاه سر خود را در راستای گردن و ستون فقرات خود قرار دهید به صورتی که جمجمه سر شما به موازات سقف قرار گیرد. این حالت ایستادن علاوه بر بهبود وضعیت بدن شما باعث بلندتر نشان دادن قد شما نیز می شود.

صاف ایستادن

2.       یکی دیگر از تمریناتی که می تواند به صاف ایستادن شما کمک کند، تکیه دادن به دیوار است. از پشت به دیوار تکیه دهید به گونه ای که پشت، شانه ها و باسن شما با دیوار در تماس باشد. این نکته یکی از اصول درست راه رفتن است که شما رو در درست نشستن هم یاری می کند.

نحوه درست راه رفتن

درست راه رفتن با درست ایستادن شما در ارتباط است. برای این که درست راه بروید باید صاف بایستید و سر خود را نیز صاف نگه دارید. شانه ها را کمی عقب داده و سینه هایتان به سمت جلو هدایت کنید. سعی کنید دید چشمانتان را در راستای یک خط مستقیم افقی نگه دارید. این نکته یکی از مهم ترین نکات از آموزش درست راه رفتن و درست نشستن می باشد.

نحوه درست نشستن

ما ساعات زیادی از روز را در محل کار یا منزل بر روی صندلی می نشینیم. بنابراین درست نشستن از اهمیت بالایی برخوردار است و باید به آن توجه شود. سعی کنید مطابق با دستور العمل های زیر درست نشستن را تمرین کنید تا برای شما عادت شود.

-         صندلی مناسب: سعی کنید صندلی مناسبی برای محل کار خود تهیه کنید. صندلی هایی که دارای طراحی ارگونومیک بوده و با وزن و سایز شما تناسب داشته باشند، کمک زیادی به درست نشستن شما می کنند. اگر این امکان برای شما وجود نداشت می توانید از یک بالش یا کوسن بر روی صندلی خود استفاده کنید تا ستون فقرات شما در حالت مناسبی قرار بگیرد. پشتی صندلی خود را طوری تنظیم کنید که نیاز نباشد تا بر روی میز کارتان خم شوید.

-         نحوه نشستن: هنگام نشستن شانه هایتان را مستقیم و به سمت بالا نگه دارید و کمی به عقب متمایل کنید. همان طوری که در زمان ایستادن آن ها را نگه می دارید. سَر، گردن، کمر و پاشنه های پا باید در یک راستا باشد و در درست نشتن شما هم کمک بسیاری خواهد کرد.

-         پاها: پاهای خود را معلق نگه ندارید. اگر صندلی شما بلند است و پاهایتان به زمین نمی رسد، از یک زیرپایی استفاده کنید و پاهایتان را بر روی آن قرار دهید.

-         تنظیم فاصله با میز: فاصله بین صندلی و میز کارتان را طوری تنظیم کنید که زاویه بین بازو و دستتان بین ۷۵ تا ٩٠ درجه باشد. این گونه لازم نیست تا در هنگام کار دست هایتان را بکشید. اگر زاویه دستتان بیش تر از ٩٠ درجه باشد، یعنی فاصله شما از میز کارتان زیاد است.

-         استراحت: حتی در آموزش درست راه رفتن و درست نشستن اگر تمام نکات بالا را رعایت کردید، یعنی روی صندلی مناسب نشسته اید، فاصله را با میز تنظیم کرده اید و در حالت کاملاً درستی نشسته اید، با این حال لازم است تا برای چند لحظه کار خود را رها کرده و از صندلی خود جدا شوید. حتی به اندازه یک دقیقه سرپا بایستید، چند قدم راه بروید و چند حرکت کششی انجام دهید و خستگی را از خود دور کنید. به یاد داشته باشید که سلامتی تان از همه چیز مهم تر است. بدن شما طوری طراحی نشده است که ساعت های زیادی در طول روز به حالت نشسته بماند. پس به نکات بالا با دقت توجه کنید و در حفظ سلامتی خود بکوشید.

 

برنامه ریزی گسترده هوآوی برای بازار خودرو در سال ٢...
حفظ سلامت در سفر | چه طور به غذای محلی هر منطقه اع...

آخرین مطالب نوشته شده توسط

مطالب مرتبط

کاربر مهمان

captcha-image

نظرات کاربران

مرتب سازی بر اساس
  • تاکنون هیچ نظری ثبت نشده است