گشتول


سیستم جامع گردشگری


ورود به سیستم

ورود به سیستم گشتول

نام کاربری
رمز عبور
مرا به خاطر بسپار

ثبت نام در سیستم گشتول

نام
نام کاربری
رمز عبور
تکرار رمز عبور
آدرس ایمیل
تکرار آدرس ایمیل
Captcha
close.png
در حال جستجو...

ایران میزبان نخستین جشنواره خوراک ملل شد!

ایران میزبان نخستین جشنواره خوراک ملل شد!

رئیس نخستین جشنواره «خوراک ملل» با اشاره به این که این جشنواره با هدف نزدیک شدن ملل و کشورها به یکدیگر برگزار می شود گفت: ایران ٢٠ تا ٢۵ مرداد امسال میزبان نخستین جشنواره خوراک ملل در مرکز نمایشگاهی برج میلاد است.

جلال ذکایی روز سه شنبه در نشستی با حضور خبرنگاران با بیان این که نگاه فرهنگی مبتنی بر نزدیک شدن اقوام و ملل نسبت به یکدیگر از جمله اهداف اصلی نخستین جشنواره خوراک ملل است، گفت: خوراک صرفاً یک محصول ارگانیک با ترکیب بیوشیمیایی نیست، بلکه برای اعضای هر جامعه غذا به عنوان یک عنصر فرهنگی تعریف شده است.

وی افزود: خوراک به عنوان یک فعالیت معنی دار بر روابط اجتماعی تأکید دارد، اعتقادات و دین را تصویب و بسیاری از الگوهای اقتصادی را معین می کند و ناظر بر بخش بزرگی از گردش روزانه زندگی است.

ذکایی گفت: همان گونه که سیستم های پزشکی در بیماری و ارتقای سلامت نقش دارند، عادات تغذیه ای نیز نقش اجتماعی اساسی فراتر از طریق به بدن انسان بازی می کنند.

وی با اشاره به این که طعم چگونگی تهیه و مصرف غذا همگی در کنار فرهنگ ملت ها شکل می گیرد، گفت: این ویژگی ها ما را به فرهنگ دیگر ملل نزدیک می کند به این ترتیب تجربه چشیدن غذا با فرایند حضور و درک آن همراه می شود.

رئیس نخستین جشنواره «خوراک ملل» گفت: غذا یک زبان مشترک است و مهم تر این که یک حق جهانی است که مانند هر زبان دیگری برای ارتباط اشتراک در احساسات و عواطف و هیجان به کار گرفته می شود.

ذکایی افزود: خوراک موجب پیوند صمیمی میان تاریخ و فرهنگ مردم جامعه میزبان با دیگر جوامع و نیز گردشگران می شود و به عنوان بازتاب دهنده فرهنگ یک کشور یا یک ملت در نظر گرفته می شود. بنابراین غذا یکی از محصولات ایده آل برای ارائه به عنوان یک جاذبه در مقصد گردشگری دارای ظرفیت های بسیاری است.

رضا اسلامی معاون گردشگری کلنون جهانگردی و اتومبیلرانی همچنین در این نشست گفت: نگاه علمی به غذا و خوراک، تجاری سازی خوراک ایرانی، نشان دادن خواص داروی خوراکی ایرانی از جمله اهداف این نمایشگاه است.

اسلامی ادامه داد: دعوت هایی به منظور حضور دیگر کشورها و ارائه غذاهایشان انجام گرفته و در کنار آن سازمان های مردم نهاد و تولیدکنندگان غذایی داخلی و خارجی نیز می توانند برای ارائه محصولاتشان حضور پیدا کنند.

وی از همکاری وزارت خارجه، وزارت فرهنگ ارشاد اسلامی، سازمان ارتباطات اسلامی، سازمان اکو و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری برای برگزاری نخستین جشنواره خوراک ملل خبر داد.

منبع: ایرنا

نگاهی به شهر زیباترین بادگیرهای ایران
ژئو پارک قشم | تنها پارک ثبت شده غرب آسیا در یونسک...

آخرین مطالب نوشته شده توسط

مطالب مرتبط

کاربر مهمان

captcha-image

نظرات کاربران

مرتب سازی بر اساس
  • تاکنون هیچ نظری ثبت نشده است