گشتول


سیستم جامع گردشگری


ورود به سیستم

ورود به سیستم گشتول

نام کاربری
رمز عبور
مرا به خاطر بسپار

ثبت نام در سیستم گشتول

نام
نام کاربری
رمز عبور
تکرار رمز عبور
آدرس ایمیل
تکرار آدرس ایمیل
Captcha
close.png
در حال جستجو...

نگاهی به شهر زیباترین بادگیرهای ایران

نگاهی به شهر زیباترین بادگیرهای ایران

مصطفی فاطمی، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد در مراسمی که به مناسبت هفته فرهنگی ابرکوه در مجاورت سرو کهن سال ابرکوه برگزار شد، اظهار کرد: وقتی از تاریخ، تمدن و جاذبه های شهرهای استان سخن به میان می آید، هر شهر را با یک نماد خاص می شناسیم. میبد را با صنایع دستی، اردکان با بادگیرهای یک طرفه، بافق و بهاباد با کویر، تفت و مهریز با باغ های ایرانی و خاتم را با قلعه ها و عشایرش.

وی ادامه داد: وقتی به ابرکوه می رسیم، درخت سرو کهن آن جایگاهی خاص دارد و نماد این شهر است، اما ابرکوه تنها در سرو خلاصه نشده و اگر بگوئیم شهر زیباترین بادگیرهای ایران، شهر خانه های ایرانی، شهر مساجد و منزلگاه ها و بقعه ها، شهر کویر، شهر قلعه ها و آثار بی نظیر تاریخی، شهر نخستین اثر ثبت ملی استان یزد، شهر مناره ها و تکایا و شهر فرهنگ های مختلف و عشایر است، هرگز اشتباه نگفته و همه این ها بخشی از جاذبه های بی نظیر این شهرستان است.

فاطمی تصریح کرد: این تنوع جاذبه ها است که ابرکوه را در بین شهرهای استان یزد و حتی در ایران مستثنی کرده، تنها یک وجه قضیه است و وجه دیگر این شهر را انسان هایی تشکیل می دهند که در معرفی این جاذبه ها نقش بسیار پُر رنگ و جایگاه ویژه ای را داشته و دارند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان افزود: با توجه به نقش بَرجسته فعالان گردشگری، ما مسئولان وظیفه داریم که اجازه ندهیم این افراد در حوزه گردشگری کم رنگ یا مأیوس شوند، به عبارتی باید تلاش کنیم که تک تک این افراد را حمایت کنیم تا آنان نیز در راه حفظ مواریث تاریخی و فرهنگی نقش آفرینی کنند.

محمد کاظمی نسب، فرماندار ابرکوه نیز بیان کرد: هفته فرهنگی ابرکوه برای دومین سال متوالی به ابتکار صندوق احیا و مرمت آثار تاریخی میراث فرهنگی کشور با اجرای برنامه های متعددی با محوریت آثار طبیعی، فرهنگی و تاریخی شهرستان ابرکوه به منظور معرفی شایسته این شهرستان به تمام ایرانیان برگزار شد.

وی هدف مهم دومین رویداد فرهنگی را برجسته کردن اثر طبیعی تاریخی سرو ابرکوه عنوان کرد و گفت: در همین راستا و در طول یک هفته گذشته برنامه های متعددی از قبیل نمایشگاه، جشنواره هنری و موسیقی، همایش، بزرگداشت سعدی و نمایشگاه ها و جشنواره های روستایی در اماکن تاریخی برگزار شد.

کاظمی نسب با تأکید بر ضرورت اطلاع رسانی قوی تر بیان کرد: مجموعه اقدامات انجام شده و ایجاد یک جریان رسانه ای در کنار امور عمرانی، زیرساختی و گردشگری می تواند به جذب گردشگر و مطرح شدن بیش از پیش ابرکوه کمک کند، چنان که در ابتدای سال علی رغم وجود مخاطرات طبیعی در کشور، سرو ابرکوه رکورد دار بیش ترین بازدید نسبت به سال های گذشته بود.

منبع: ایسنا

چرا کودکان پرخاشگر می شوند؟ ما چه کنیم؟
ایران میزبان نخستین جشنواره خوراک ملل شد!

آخرین مطالب نوشته شده توسط

مطالب مرتبط

کاربر مهمان

captcha-image

نظرات کاربران

مرتب سازی بر اساس
  • تاکنون هیچ نظری ثبت نشده است