گشتول


سیستم جامع گردشگری


ورود به سیستم

ورود به سیستم گشتول

نام کاربری
رمز عبور
مرا به خاطر بسپار

ثبت نام در سیستم گشتول

نام
نام کاربری
رمز عبور
تکرار رمز عبور
آدرس ایمیل
تکرار آدرس ایمیل
Captcha
close.png
در حال جستجو...

ابزار کانتورینگ | لوازم مورد نیاز شیک بودن آرایش

ابزار کانتورینگ | لوازم مورد نیاز شیک بودن آرایش

گذشت دوره ای که آدما آرایش های غلیظ و ناجور می کردند. این را بدانید که زیبایی همیشه در سادگی است و این سادگی منظور از این نیست که به هیچ وجه آرایش نکنید بلکه مهم است که چجوری آرایش کنید تا زیباتر به نظر برسید. هیچ کَس با داشتن نیم سانت کرم پودر روی صورتش نَه تنها زیبا نمی شود بلکه بی کلاس و دمده هم محسوب می شود. باید یاد بگیرید که چجوری آرایش لایت و گریم انجام بدید. کانتورینگ و استروبینگ راهی هستند که بتوانید یک آرایش زیبا و سبک داشته باشید. این دو تکنیک لوازم مخصوصی از پرایمر و کانسیلر تا پالت های مخصوص احتیاج دارند. برای شناخت این ابزار با ما باشید.

پرایمر

اگر تا حالا از پرایمر استفاده نکردید شک نکنید محصول خیلی خوبی را از دست دادید. برای داشتن آرایش ماندگار و کانتورینگ خوب استفاده از پرایمر را نباید فراموش کنید. این محصول انواع چروک های سطحی، عمیق و حفره های پوست را می پوشاند. اگر به دنبال پرایمری برای تعدیل رنگ و پوشاندن قرمزی پوست و محل جوش ها هستید، از پرایمرهایی با رنگ سبز استفاده کنید. بهترین راه استفاده از پرایمر هم استفاده از نوک انگشت است، روشی برای پخش کردن پرایمر در نواحی وسیع تر صورت است. برای نواحی کوچک تر از برس استفاده کنید. این روش، حالت طبیعی تر به پوست می دهد.

کرم پودر کانتورینگ

برای داشتن یک کانتورینگ مناسب داشتن کرم پودر مایع مناسب از جمله موارد ضروری می باشد به خصوص این که این کرم بصورت مایع بوده و آرایش را بهتر روی صورت می خواباند. البته در استفاده از کرم پودر باید دقت شده و با مصرف بیش از حد آن ظاهر صورت را به اصطلاح کیکی نشان ندهد. به همین دلیل کرم پودرهای سبک بهتر از کرم پودرهای دیگر روی پوست عمل می کنند. بعد از انتخاب بهترین کرم پودر مطابق با پوست خود، باید رنگ مناسب را هم پیدا کنید که مثل یک ماسک روی صورتتان نشود. معمولاً همه برندها تیستر دارند، همیشه نزدیک ترین رنگ به پوست خودتان را انتخاب کنید.

کانسیلر

همان طور که می دانید کانسیلر می تواند لک های روی چهره و پف و تیرگی دور چشم را از بین ببرد و سطح یک دستی روی پوست به وجود آورد، بنابراین برای کانتورینگ هم باید از کرم پودر استفاده کنید و لکه ها و کک و مک های روی صورت را از بین ببرد. کرم پودر چون سنگین است برای دور چشم نباید استفاده شود برای همین از کانسیلر برای پوست حساس دور چشم استفاده کنید. خواهش می کنم از کانسیلری که تنها یک یا دو درجه از کرم پودرتان روشن تر است استفاده کنید نَه ده درجه، چون در آن صورت چشم هایتان را ریزتر می کنید. البته مثل کرم پودر مصرف کانسیلر هم نباید بیش از اندازه باشد تا ظاهر غیر طبیعی ای روی صورت به وجود بیاید.

پالت های کانتورینگ

بسیاری از شرکت های آرایشی و کمپانی های مطرح آرایشی بهداشتی، پالت های کانتورینگ را بصورت مجزا تولید می کنند تا مصرف کنندگان بتوانند با استفاده از این پالت ها به یک میکاپ زیبا دست پیدا کنند. این پالت ها معمولاً حاوی دو یا چند رنگ هستند و در همه آن ها حداقل یک رنگ خیلی روشن و یا خیلی تیره وجود دارد.

پودر یا پنکک

برای تثبیت آرایش و برای این که کرم هایی که روی پوست زده شده اند بهتر روی آن باقی بمانند بهترین کار استفاده از پودرهای تثبیت کننده آرایش و یا پنکک هستند. البته این پودرها می توانند به رنگ های تیره و روشنی هم باشند و با کمک خود آن ها هم  بشود کانتورینگ را انجام داد.

کانسیلر مایع

بسیاری از افراد و متخصصین بر این باور هستند که محصولات مایع برای کانتورینگ بهتر عمل می کنند و استفاده از آن ها ساده تر است، به همین دلیل افراد ترجیح می دهند که حتی برای استفاده از کانسیلر هم از کانسیلرهای مایع استفاده کنند تا نتیجه مطلوب تری به دست بیاید.

هایلایتر

همان طور که می دانید برای انجام کانتورینگ نیاز به یک رنگ تیره و یک رنگ روشن است که به رنگ روشن معمولاً هایلایتر گفته می شود. برای بَرجسته کردن و روشن کردن اجزای صورت باید از هایلایتر استفاده کنید.

سایه چشم

در صورتی که فردی هر کدام از وسایل زیر را در دسترس نداشته باشد، می تواند از سایه های تیره و روشن چشم برای کانتورینگ استفاده کند تا چشم ها را بزرگ تر، بینی را کوچک تر، صورت را لاغرتر و یا گونه ها را برجسته تر نشان بدهد. سایه ها انواع مختلفی دارند، اولین چیزی که در صورت جلب توجه می کند چشم های شما هستند، پس از رنگ های مناسب برای آرایش استفاده کنید.

براش های کانتورینگ   

برای داشتن یک کانتورینگ خوب باید همه رنگ ها به خوبی با هم ترکیب شوند تا نتیجه بهتری به دست بیاید. برای همین شما نیاز به یک سری براش مخصوص دارید.

-        براش کانتورینگ

این براش سر سفتی دارد و برای زدن محصولات مایع روی پوست به کار میاید. از آن جایی که سر این براش سفت و محکم است هم می توان هر نوع کرمی را به خوبی روی سطح پوست پخش کرد.

-         براش هایلایت

این براش یک سر گِرد و صافی دارد و با کمک آن می شود کرم و یا محصولات هایلایت کننده دیگر را بطور دقیق تری بر روی پوست پخش کرد.

-         براش ترکیب

برای ترکیب رنگ های تیره و روشن باید از این براش استفاده کرد. این براش خط های واضح روی پوست را از بین برده و آرایش را طبیعی تر نشان می دهد.

اسفنج آرایشی

در صورتی که فردی فرچه ترکیب را نداشته باشد می تواند از اسفنج های آرایشی استفاده کند و آرایشش را به خوبی در هم ترکیب کند.

نیلوفر، میزبان گرم و مهربان
بهترین طلای ایران را در این استان بیابید

آخرین مطالب نوشته شده توسط

مطالب مرتبط

کاربر مهمان

captcha-image

نظرات کاربران

مرتب سازی بر اساس
  • تاکنون هیچ نظری ثبت نشده است