گشتول


سیستم جامع گردشگری


ورود به سیستم

ورود به سیستم گشتول

نام کاربری
رمز عبور
مرا به خاطر بسپار

ثبت نام در سیستم گشتول

نام
نام کاربری
رمز عبور
تکرار رمز عبور
آدرس ایمیل
تکرار آدرس ایمیل
Captcha
close.png
در حال جستجو...

قدیمی ترین کامپیوتر دنیا | کشف شده از اعماق اقیانوس ها

قدیمی ترین کامپیوتر دنیا | کشف شده از اعماق اقیانوس ها

آیا تاکنون با خود فکر کرده اید قدیمی ترین کامپیوتر جهان مربوط به چه زمانی می باشد؟ اکثراً فکر می کنند تاریخ کامپیوتر با چارلز بابیج و آدالاویس شروع شده اما قدیمی ترین کامپیوتر جهان، ماشین حسابی که توسط یونانیان باستان در ٢ هزار سال پیش ساخته شده "مکانیزم آنتیکتیرا" نام دارد.

مکانیزم آنتیکتیرا توسط غواصان اسفنج در یک قرن پیش در کف اقیانوس ها پیدا شده اما کسی از کاربری آن چیزی تا چند دهه اخیر نمی دانسته تا محققان با تحقیق بر روی آن و کشف رمز و رازهای آن، ۳۵ هزار کاراکتر ریز یونانی بر روی دستگاه نوشته شده بود.

طبق گفته الکساندر جونز-کارشناس تاریخ ستاره شناسی باستان در جهان-مکانیزم آنتیکتیرا نشان دهنده این است که اهل فن یونان باستان قادر به ساخت و طراحی ابزارهای پیچیده تَر و قابل ملاحظه بَر اساس قواعد ریاضی بوده اند و در علم به کار می بردند و از دیگر کاربرد این دستگاه، حالت فعلی ماه را با توپی نیمه سیاه و نیمه سفید نشان می دهد و نشان دهنده موقعیت نسبی ماه و خورشید در آسمان است و ماه گرفتگی در شرف وقوع رو پیش بینی می کند.

طبق نظریه جونز، تمام دستگاه های چرخ دنده قرون وسطی و یونان باستان تنها با یک چرخ دنده دار معمولی کار می کردند که سرعت حرکت آن ها کم و زیاد می شد اما عملیات جمع و تفریق را نمی توانستند انجام بدهند و تنها دستگاهی با این قابلیت "مکانیزم آنتیکتیرا" می باشد و این ساعت نجومی در اروپا در قرون وسطی پدیدار شد.

امیدواریم که جزییات بیش تری از این دستگاه کشف بشود و شما دوست داران را از آن مطلع کنیم.

اولین و بزرگ ترین هواپیمای آبی-خاکی جهان در چین
زیباترین و جذاب ترین راه دنیا برای قدم زدن در آفری...

آخرین مطالب نوشته شده توسط

مطالب مرتبط

کاربر مهمان

captcha-image

نظرات کاربران

مرتب سازی بر اساس
  • تاکنون هیچ نظری ثبت نشده است