گشتول


سیستم جامع گردشگری


ورود به سیستم

ورود به سیستم گشتول

نام کاربری
رمز عبور
مرا به خاطر بسپار

ثبت نام در سیستم گشتول

نام
نام کاربری
رمز عبور
تکرار رمز عبور
آدرس ایمیل
تکرار آدرس ایمیل
Captcha
close.png
در حال جستجو...

معرفی بهترین و خوش مزه ترین کباب های دنیا

معرفی بهترین و خوش مزه ترین کباب های دنیا

کباب یکی از خوش مزه ترین غذاهایی است که بسیار محبوب است و این محبوبیت تنها به ایران کشور عزیز خودمان محدود نمی شود. البته انواع کباب در سراسر دنیا وجود دارد که بعضی از آن ها محبوبیت بسیاری یافته اند. آیا می دانید بهترین و خوش مزه ترین کباب های دنیا کدام هستند؟ شما چند تا از این کباب ها را تست کرده اید؟ برای آشنایی بیش تر با بهترین و خوش مزه ترین کباب های دنیا با گشتول همراه باشید.

دونر کباب بره ترکیه ای

ترکیه چند سالی است که خیلی خوب به معرفی فرهنگ خود پرداخته است. در این بین غذاهای خوش مزه اش را هم معرفی کرده است که محبوب ترین آن ها کباب های ترکیه است و از خوش مزه ترین آن ها می توان به دونر کباب بره اشاره کرد. این کباب به کشورهای اروپایی هم رسیده است. معنی تحت اللفظی دونر چرخان است. دونر نوعی کباب است که با بریدن گوشتی که در آتش به حالت عمودی در گردش است درست می شود. این کباب خوش مزه را می توان همراه با سالاد، پیاز، جعفری و سماق سرو کرد.

کباب کالوآ (Kalua) برای هاوایی

کباب کالوآ کبابی است که طبخ مخصوص به خودش را دارد. برای پخت این کباب سنگ های داغی را داخل یک حیوان درسته قرار می دهند. بعد از آن هم با برگ های موز آن را می پوشانند و در آخرین مرحله در بین شن مرطوب قرار می دهند. برای طبخ این کباب ۶ الی ۷ ساعت زمان لازم است.

بارباکوآ (Barbacoa)

بارباکوآ کبابی است که مهد آن کشور مکزیک است. برای طبخ این کباب آن را در بین برگ می پیچند و داخل گودالی قرار داده می شود و به آرامی پخته می شود. این کباب یکی از لذیذترین کباب های دنیا است که گوشت آن گوشت بُز یا گاو است و اگر جایی به آن دسترسی داشتید حتماً امتحانش کنید.

برِی (braai) کبابی فوق العاده خوش طعم در آفریقا

بری کباب محبوب مردمان آفریقای جنوبی است که بسیار هم محبوب است. این کباب خوش مزه به هنگام دورهمی جمع های دوستانه و فامیلی پخته می شود و یکی از معروف ترین کباب ها در بین آفریقایی ها است.

کباب پاچامانکا در کشور پرو

پاچامانکا یکی از غذاهای سنتی مردم پرو است. مردمان این کشور کباب خورهای حرفه ای هستند و کباب را خیلی خوش مزه درست می کنند. این کباب خوش مزه با سنگ های داغ درست می شود. در کنار کباب پاچامانکا، سیب زمینی، ذرت، ترشی و حبوبات هم سرو می شود.

کباب سنتی گوگیگوی کره جنوبی

کباب سنتی گوگیگوی که مهد آن کره جنوبی است نَه تنها در بین مردم خود کره جنوبی، حتی در بین توریست ها هم خیلی محبوب شده است. این کباب در بین بهترین و خوش مزه ترین کباب های دنیا قرار دارد و از مرغ و گوشت ته شده تهیه می شود که برای سرو در کنارش برنج هم گذاشته می شود.

یاکیتوری کباب خوش عطر ژاپنی

شاید خیلی ذائقه ما به مردم ژاپن نزدیک نباشد اما ژاپنی ها یک کباب خوش مزه به نام یاکیتوری دارند. این کباب از مرغ های تکه شده درست می شود که با چوب بامبو به سیخ کشیده می شوند و بر روی ذغال پخته می شوند. این غذا بسیار به جوجه کباب محبوب خودمان نزدیک است و طعمی فوق العاده دارد.

کباب معروف تَندور

همه هندی ها را به غذاهای تند و پُر چاشنی شان می شناسند. کباب تندور یکی از محبوب ترین کباب های مردم هند است که از چادرنشین ها به ارث رسیده است. در این کباب خوش مزه خوراک هایی مثلِ غذای دریایی، مرغ و گوشت های دیگر استفاده می شود. گوشت را مقابل ذغال قرار می دهند تا برشته شود و به یکی از خوش طعم ترین کباب های دنیا تبدیل شود.

چوراسکو کبابی مردم برزیل

در برزیل منطقه ای وجود دارد به نام چوراسکاریا که کباب های خوش مزه ای دارد. کباب چوراسکو بسیار در برزیل معروف است و اگر روزی به آن ها دسترسی داشتید یا جایی دیدید خوردنش را به کباب دوستان حتماً پیشنهاد می کنیم.

سوولاکی یونانی کبایی با طعم ماندگار

سوولاکی یکی از غذاهای خیابانی یونان است. این غذا نوعی کباب فوری است که در رستوران های کنار جاده ای با تکه های گوشت و سبزیجات روی منقل درست می شود. ابتدا گوشت ها را طعم دار می کنند و به سیخ می کشند و با نان پیتا، سیب زمینی سرخ کرده و چاشنی های مختلف سرو می کنند.

بهترین سیب زمینی تهران را کجا بخوریم؟
رستوران صحرا | خوش مزه ترین تجربه در پایتخت

آخرین مطالب نوشته شده توسط

مطالب مرتبط

کاربر مهمان

captcha-image

نظرات کاربران

مرتب سازی بر اساس
  • تاکنون هیچ نظری ثبت نشده است