گشتول


سیستم جامع گردشگری


ورود به سیستم

ورود به سیستم گشتول

نام کاربری
رمز عبور
مرا به خاطر بسپار

ثبت نام در سیستم گشتول

نام
نام کاربری
رمز عبور
تکرار رمز عبور
آدرس ایمیل
تکرار آدرس ایمیل
Captcha
close.png
در حال جستجو...

راهنمای کامل عکاسی در سفر | چگونه عکس های زیبا بیاندازیم؟

راهنمای کامل عکاسی در سفر | چگونه عکس های زیبا بیاندازیم؟

سفر کردن برای بسیاری از افراد یک تجربه به یاد ماندنی و جاویدان است، به ویژه اگر یک سفر تک نفره باشد. شما به دلایل مختلف ممکن است دست به سفر تک نفره زده باشید؛ سفر شما ممکن است اولین سفر بعد از طلاق باشد یا اولین سفر بین المللی، سفری به مناسبت تولدتان یا سفری که سال ها برای انجام دادن آن پس انداز کرده اید؛ هر دلیلی برای سفر کردن داشته باشید، حتماً علاقه مند هستید تصاویر سفر خود را با دیگران، خانواده و آشنایان به اشتراک بگذارید. من به شخصه از این که با عکس هایم یک داستان بازگو کنم لذت می برم. این کار برایم بسیار جالب است؛ اما گاهی عکاسی سخت می شود. سه پایه های عکاسی کمی دردسر ساز هستند و اگر یک غریبه به آن برخورد کند و دوربین نو و عالی شما را بیاندازد یا با چیزی از روی آن رد شود، احساس بسیار بدی پیدا خواهید کرد.

اگر به سفر کردن و عکاسی در سفر علاقه مند هستید، بهتر است این مطلب را بخوانید و نکات عکاسی در سفر را به خاطر بسپارید. با گشتول همراه شوید!

نکات عکاسی در سفر (قبل از سفر): در جستجوی الهام باشید

قبل از این که به مقصد برسید، در مورد این که چه نوع عکس هایی می خواهید بگیرید فکر کنید؛ دانستن این نکته به شما کمک می کند عکس های بهتری بگیرید. قبل از سفر، به عکس های سایت هایی مانند پینترست Pinterest یا اینستاگرام Instagram نگاهی بیاندازید. این کار باعث می شود هم برای عکس گرفتن ایده بگیرید و هم بدانید به کجا خواهید رفت.

نکات عکاسی در سفر: صبح زود بیدار شوید

اگر می خواهید در زمان بازدید از نقاط مشهور تنها باشید و قبل از آمدن جمعیت گردشگران به عکاسی مشغول شوید، بهتر است صبح خیلی زود از محل اقامت خود خارج شوید و به نقطه مورد نظرتان بروید. ممکن است مجبور شوید از خوابتان بزنید؛ اما بعداً بخاطر این کار از خودتان تشکر خواهید کرد.

نکات عکاسی در سفر (قبل از سفر): لوازم مناسب عکاسی تهیه کنید

لازم نیست پول خیلی زیادی بابت لوازم عکاسی بپردازید، اما بهتر است قبل از رفتن آماده باشید. اگر از دوربینی که الان دارید راضی نیستید، یک تحقیق خوب انجام دهید و آن را قبل از سفر با یک دوربین بهتر تعویض کنید. هیچ چیز مانند این نیست که به مقصد برسید و بگویید کاش یک لنز بهتر، دوربین بهتر یا لوازم عکاسی در سفر بهتری تهیه کرده بودید. به این فکر کنید که آیا می خواهید برای گرفتن عکس های تک نفره یک سه پایه عکاسی با خود ببرید یا یک دوربین جدیدتر برای گرفتن عکس های با کیفیت تر تهیه کنید. اما نکته مهم تر این است که بیمه مسافرتی داشته باشید. در طول سفر ممکن است بسیار پیش بیاید که گوشی خود را گم کنید یا دوربین و لپ تاپ شما دزدیده شود و یا حتی دوربینتان از روی سه پایه عکاسی بیفتد و آسیب ببیند؛ هر اتفاقی ممکن است بیفتد؛ پس مهم است که یک بیمه مسافرتی تهیه کنید تا تمامی لوازم ارزشمند شما را پوشش بدهد.

نکات عکاسی در سفر (قبل از سفر): بهترین ژست ها را تمرین کنید

از آن جایی که وقتی تک نفره سفر می کنید، دوست صمیمی یا عشق زندگی تان در کنارتان نیست تا از شما عکس بگیرد، بهتر است ژست های مختلف را تمرین کنید و بهترین زاویه های عکاسی از خودتان را بشناسید. این نکته وقتی اهمیت بیش تری پیدا می کند که به بودن جلو دوربین عادت نداشته باشید. اگر احساس مؤذب بودن یا راحت نبودن داشته باشید، خیلی بعید است که اصلا عکسی از خود ثبت کنید؛ بنابراین هر چه زودتر تمرین ژست های مختلف را شروع کنید. چندین ژست مختلف تمرین شده در کیسه داشته باشید و بدانید که کدام زاویه ها و کدام طرف صورتتان باعث می شود هم احساس بهتری در زمان عکاسی داشته باشید و هم در عکس بهتر بیفتید. وقتی در زمان عکاسی احساس اعتماد به نفس بیش تری داشته باشید، قادر خواهید بود کار عکاسی را سریع تر انجام دهید و به ادامه ماجراجویی خود مشغول شوید. مانند هر کار دیگری، تمرین باعث پیشرفت و موفقیت می شود. ممکن است برای بعضی ها گرفتن یک عکس ایده آل چندین ساعت طول بکشد؛ اما اگر تمرین داشته باشید، می توانید در چند دقیقه بهترین عکس ها را ثبت کنید. انسان ها همگی با هم تفاوت دارند، پس آزمایش کنید و ببینید چه کاری برای شما نتیجه بهتری می دهد. در بخش بعدی، بهترین ژست های قابل استفاده در عکاسی سفر را برایتان معرفی می کنیم.

نکات عکاسی در سفر-بهترین ژست های عکاسی: نگاه به راست یا چپ/استفاده از نیم رخ راست یا چپ

اگر دوست ندارید در همه عکس ها لبخند بزنید و یک سمت صورتتان را به سمت دیگر ترجیح می دهید، بهتر است سعی کنید بیش تر عکس هایتان از آن سمت و آن نیم رخ صورتتان گرفته شود. این گونه تصاویر، چه لبخند بزنید و چه نزنید، بسیار زیبا و متفاوت از کار در می آیند. این ژست همچنین باعث می شود توجه بیننده به یک نقطه دور یا منظره یا هر عنصر دیگری که شما به آن نگاه می کنید جذب شود. اگر می خواهید متوجه شوید کدام سمت صورتتان زیباتر و برای عکس انداختن مناسب تر است، از خودتان تعداد زیادی سلفی بگیرید و بهترین زاویه های عکاسی از خودتان را کشف نمایید.

نکات عکاسی در سفر-بهترین ژست های عکاسی: رو برگرداندن از دوربین/ثبت تصویر از پشت سر

حتماً برای شما هم خیلی پیش می آید که در زمان سفر کردن، ظاهر ایده آلی ندارید. به همین دلیل رو برگرداندن از دوربین یک راه عالی است برای این که هم سوژه عکس باشید و هم در جلوی دوربین مؤذب نشوید؛ ثبت تصویر از پشت سر در عکاسی سفر بسیار مورد استفاده قرار گرفته است، اما با وجود همه گیر بودن آن، عکس های بسیار زیبایی را خلق می کند؛ البته در این شرایط، زدن عینک دودی نیز می تواند شگفتی آفرین باشد.

نکات عکاسی در سفر-بهترین ژست های عکاسی: قدم برداشتن به سوی دوربین یا دور شدن از آن

اگر می خواهید عنصری از حرکت در تصویرتان وجود داشته باشد، بهتر است قدم برداشتن به سوی دوربین یا دور شدن از آن را امتحان کنید. همچنین می توانید به سوی بیرون کادر قدم بردارید و یک تصویر بسیار جالب و خلاقانه از خودتان و مناظر اطراف ثبت نمایید. این که از دوربین دور شوید و به عقب برگردید یا کمی به سمت راست یا چپ بچرخید نیز روش بسیار جالبی برای بازی با حرکت و ثبت کردن یک عکس فوق العاده است.

نکات عکاسی در سفر-بهترین ژست های عکاسی: بازی کردن با قاب تصویر

محیط اطراف خود را به دقت زیر نظر بگیرید و جنبه هایی از آن را که به نظرتان جالب و بَرجسته می آید انتخاب کنید. مثلاً اگر یک پُل یا یک مسیر طاق دار، یک دیوار دارای گرافیتی (نقاشی هنرمندانه روی دیوار) و یا یک درب بسیار زیبای تزئین شده و پُر نقش و نگار می بینید، از آن برای ثبت یک عکس عالی استفاده کنید. می توانید به آن درب زیبا تکیه دهید، از روی پُل رد شوید، زیر مسیر طاق دار قدم بزنید یا ژست بگیرید و بسیاری از ژست ها و حرکت های خلاقانه دیگر که باعث جالب تَر شدن عکس هایتان می شود. برای دقت کردن به جزئیات و دیدن ویژگی های خاص اطراف، به خودتان آموزش بدهید.

نکات عکاسی در سفر-بهترین ژست های عکاسی: چیزی بپوشید که در آن راحت باشید

اصلاً نیازی نیست استایل و سبک لباس پوشیدن خود را برای عکس گرفتن تغییر دهید یا با یک لباس میهمانی از یک کوه بالا بروید؛ مهم این است که در چیزی که پوشیده اید احساس راحتی داشته باشید. لباس شما اصلاً لازم نیست شیک یا غیر معمول باشد، اما اگر لباس هایی که دوست دارید بپوشید، قطعاً جلوی دوربین احساس راحتی بیش تری خواهید داشت. بنظر من، برای خانم ها لباس های زنانه معمولی از شلوارک و شلوار جین خیلی راحت تر هستند و انتخاب بسیار عالی بشمار می روند. بخصوص که اصلاً لازم نیست بیش از اندازه تلاش کنید تا چیزی به آن ها اضافه کنید تا زیباتر به نظر برسند و به شما احساس بهتری بدهند.

نکات عکاسی در سفر: از غریبه ها بخواهید از شما عکس بیاندازند

این آسان ترین و سریع ترین روش برای عکس گرفتن از خودتان در طول سفر تک نفره است. به هر نقطه دنیا که سفر کنید، گردشگران دیگری نیز در اطرافتان وجود دارند و بیش تر آن ها خوشحال خواهند شد که چند ثانیه از وقتشان را به شما اختصاص دهند و در عکس گرفتن به شما کمک کنند. اگر به یک گردشگر دیگر یا یک زوج گردشگر پیشنهاد دهید که می توانید از آن ها عکس بگیرید، می توانید مطمئن باشید که آن ها هم لطف شما را به همان گونه جبران خواهند کرد. نکات مهمی وجود دارند که به شما کمک می کنند بتوانید به وسیله غریبه ها عکس های خوبی از خودتان بگیرید؛ این نکات را در بخش های بعدی مرور می کنیم.

نکات عکاسی در سفر برای گرفتن عکس های خوب به کمک غریبه ها: اصول اولیه عکاسی را بدانید

در ابتدا و از همه مهم تر این است که باید بدانید دلتان می خواهد عکسی که می گیرید دقیقاً چه شکلی باشد. غریبه ای که از او تقاضا می کنید عکس مورد نظر شما را ثبت کند، قرار نیست عکاس شخصی شما باشد و صدها عکس از شما بیاندازد تا به تصویر ایده آل برسید؛ بنابراین این شما هستید که باید بدانید دقیقاً چه می خواهید. وظیفه شماست که قاب عکس را تعیین کنید، زاویه مورد نظرتان را بدانید و حتی قبل از این که دوربین را دست شخص دیگری بدهید، ژست خودتان را انتخاب کرده باشید. این کارها باعث می شود در زمان صرفه جویی کنید و دچار ناامیدی نشوید. وقتی می دانید چه می خواهید، احتمال این که عکس مورد نظرتان ثبت شود بیش تر است و از نتیجه راضی تر خواهید بود. نمی توانید انتظار داشته باشید یک غریبه یا حتی یک دوست اصول عکاسی را بداند، بنابراین مسئولیت همه این ها با شما است. می بایست بدانید آن ها دقیقاً کجا باید بایستند، شما کجا خواهید ایستاد، چه ژستی خواهید گرفت، زاویه مورد نظرتان کدام است و می خواهید چه چیزهایی در قاب قرار گیرند. به نظر سخت می آید، اما این بهترین استراتژی برای ثبت کردن بهترین تصاویر است. اگر این نکات را رعایت کنید، تنها کاری که آن غریبه باید انجام دهد، فشار دادن دکمه دوربین است. شما هم چندین عکس می گیرید و سپس به ادامه ماجراجویی و لذت بردن از سفر مشغول می شوید.

نکات عکاسی در سفر برای گرفتن عکس های خوب به کمک غریبه ها: درخواست کمک از فرد مناسب

این که در طول سفر تک نفره، از یک فرد مناسب درخواست کنید عکس های شما را ثبت کند بسیار مهم است. مسلماً دلتان نمی خواهد دوربینتان را به کسی بدهید که با آن فرار کند، بنابراین موقع انتخاب دقت کنید. برای مثال به سمت کسی بروید که دوربین حرفه ای در دست دارد؛ چنین فردی به احتمال بسیار زیاد تجربه عکاسی دارد و از آن جایی که خودش دوربین دارد، بعید است دوربین شما را بدزدد. یا می توانید از دختر مدرنی که به نظر از علاقه مندان به اینستاگرام است بخواهید از شما عکس بگیرد. به گردشگری که سعی دارد از خودش سلفی بگیرد کمک کنید تا او هم به شما کمک کند و در وضعیت بُرد بُرد قرار بگیرید. از یک زوج عکس بگیرید تا آن ها را با یک عکس خاطره انگیز بدرقه کنید و در عین حال از آن ها برای عکس های خود کمک بگیرید. از گردشگرانی که در حال عکس گرفتن و بازدید از جاهای دیدنی هستند کمک بگیرید. معمولاً آن ها نیز در حال لذت بردن از تعطیلات خود هستند و احتمال این که دوربین شما دزدیده شود وجود ندارد. یک روش عالی برای دستیابی به یک تصویر ایده آل این است که چنین عکسی از آن ها بگیرید و سپس از آن ها بخواهید عکسی شبیه به آن از شما بگیرند. این گونه هر دو شما عکس های زیبا و خاطره انگیز از سفرتان خواهید داشت. در ضمن ممکن است در میان همین غریبه ها یک دوست بسیار خوب نیز پیدا کنید.

نکات عکاسی در سفر برای گرفتن عکس های خوب به کمک غریبه ها: چگونگی درخواست کمک از غریبه ها

می توانید این گونه شروع کنید که: "ببخشید، می توانید از من یک عکس بگیرید!؟" یا با گفتن جمله "آیا به کمک نیاز دارید!؟" به آن ها پیشنهاد کمک بدهید. آن ها معمولاً بسیار خوشحال می شوند و اصرار می کنند که به شما کمک کنند. در این گونه مواقع بهتر است در نقطه مورد نظرتان بایستید و دوربین را در زاویه و ارتفاعی که مورد نظرتان است بگیرید. این کار کمک بزرگی به بهتر شدن نتیجه کار می کند. بعلاوه یک روش عالی برای شروع یک مکالمه و دوست یابی است.

نکات عکاسی در سفر: با دیگران ملاقات کنید و با آن ها دوست شوید

سفر تک نفره به این معنی نیست که شما قرار است همیشه تنها بمانید. وقتی در سفر هستید به طور دائمی با افراد جدید ملاقات می کنید و در نتیجه با برخی از آن ها دوست می شوید و وقت گذرانی می کنید. وقتی با دیگران دوست می شوید، می توانید به آسانی از یکدیگر عکس بگیرید. در سفرهایتان دوست های فوق العاده ای پیدا خواهید کرد و عکس های عالی نیز به ثبت خواهید رساند. با این افراد در سفر های یک روزه، رستوران ها، میهمان خانه ها و سایر نقاطی که اصلاً انتظارش را ندارید روبرو خواهید شد.

نکات عکاسی در سفر: به یک تور بویژه تور عکاسی بپیوندید

تورها و سفرهای یک روزه یک روش عالی برای بازدید از نقاط دیدنی، آشنایی با افراد مشابه خودتان و گرفتن عکس های فوق العاده هستند. معمولاً سایر گردشگرانی که تک نفره سفر می کنند و زوج ها را می توانید در اطرافتان ببینید؛ شما می توانید به آن ها در عکس گرفتن کمک کنید و از آن ها برای این کار کمک بگیرید. همچنین می توانید در تورهای عکاسی شرکت کنید تا هم مهارت های اصلی این کار را یاد بگیرید و هم با گردشگران دیگری که به عکاسی علاقه مند هستند آشنا شوید.

نکات عکاسی در سفر: یک عکاس حرفه ای استخدام کنید

اگر می خواهید عکس های بسیار باکیفیت از سفرتان داشته باشید که تجربیات خود را با آن ها به خاطر آورید، یکی از کارهایی که می توانید انجام دهید این است که یک عکاس حرفه ای استخدام کنید.

نکات عکاسی در سفر: از یک سه پایه دوربین استفاده کنید

بسیاری از کسانی که تک نفره سفر می کنند، با خود سه پایه دوربین همراه می برند و به آن اعتقاد عمیق دارند. یک سه پایه دوربین عالی خریداری کنید تا آن جا که می توانید زودتر به نقطه مورد نظرتان بیایید تا از انبوه گردشگران و نگاه های آن ها در امان باشید و مراقب لوازم عکاسی تان باشید تا از دزدیده شدن آن ها جلوگیری کنید. ضمناً از عکاسی در آب و هوای بد خودداری نمایید. یک روز طوفانی در سفر می تواند باعث افتادن دوربینتان از روی سه پایه و آسیب دیدن آن شود.

نکات عکاسی در سفر: یک راهنما استخدام کنید

اگر یک راهنمای تور یا مترجم استخدام کنید، می توانید به آسانی از آن شخص درخواست کنید تا هنگام گشت و گذار در منطقه مورد نظرتان از شما عکس بگیرد. این تاکتیک فوق العاده است، البته بهتر است برای نشان دادن قدردانی تان، چیزی به عنوان هدیه برای این شخص در نظر بگیرید.

نکات عکاسی در سفر: از یک کارمند سوال کنید

درخواست کمک کردن از کارمندان هتل ها یا رستوران ها برای انداختن عکس از شام های تولد یا قرارهای عاشقانه برای زوج ها و خانواده ها کاری کاملاً طبیعی است، پس چرا در طول سفر این گونه نباشد!؟ تنها باید توجه داشته باشید که محترمانه درخواست کنید و مطمئن شوید آن ها سرشان شلوغ نیست.

نکات عکاسی در سفر: خودتان برای دوربینتان سه پایه درست کنید

شما به آسانی می توانید برای دوربینتان یک تکیه گاه یا سه پایه پیدا کنید تا یک عکس سریع بیاندازید. به اطرافتان نگاه کنید و ببینید دوربین خود را کجا می توانید قرار دهید. اگر سه پایه دوربین نداشته باشید، این خلاقیت فوق العاده به کارتان می آید و عکس های شگفت انگیزی ثبت خواهید کرد.

نکات عکاسی در سفر: از عکس هایتان بک آپ بگیرید

گردشگران بسیار زیادی وجود دارند که دوربین خود را گم می کنند یا بلایی بر سر دوربینشان می آید که باعث می شود عکس های چندین ماه سفرشان از بین برود و دیگر هرگز نتوانند به آن عکس ها دسترسی پیدا کنند. بنابراین هر چقدر از ذخیره کردن عکس ها در یک حافظه قابل حمل و بک آپ داشتن از آن ها در طول سفر بگوییم کم گفته ایم. یکی از کارهایی که می توانید برای بک آپ گرفتن از عکس ها انجام دهید این است که از اپلیکیشن گوگل فوتوز Google Photos استفاده کنید. این اپلیکیشن رایگان به طور اتوماتیک از عکس های شما بک آپ می گیرد و ویژگی های آن فوق العاده هستند. نکته جالب این است که شما می توانید هر کلمه ای را مثلا کلمه "ماشین قرمز" یا "پاسپورت" را در این اپلیکیشن جستجو کنید و عکس مربوط به آن را پیدا کنید؛ این کار مسلما از جستجو کردن یک به یک هزاران عکس بسیار آسان تر است. شما می توانید عکس ها را خودتان ادیت کنید یا اجازه دهید بخش assistant در این اپلیکیشن، ادیت عکس را انجام دهد. بعد از این که عکس ها را در این اپلیکیشن قرار دادید، می توانید از هر کامپیوتر یا گوشی موبایل دیگری وارد آن شوید و از عکس ها استفاده کنید. این اپلیکیشن بویژه زمانی که گوشی تلفن شما بشکند یا گم شود، بسیار به کارتان می آید. همچنین می توانید عکس ها را در تبلت یا لپ تاپ خود ذخیره کنید یا از یک حافظه قابل حمل استفاده نمایید.

نکات عکاسی در سفر: چگونه بدون خراب کردن سفر خود عکس بیاندازید

بر خلاف نظر عموم، این که هم از سفر خود لذت ببرید و هم عکس بگیرید کاملاً ممکن است. نکته مهم این است که تعادل را رعایت کنید. خیلی اوقات ممکن است بیش از اندازه در ثبت کردن لحظه غرق شوید، اما باید گفت بهترین تجربیات سفر قابل ثبت شدن نیستند و می بایست در همان لحظه تجربه شوند. گفتگوهای پُر معنی، بیرون رفتن های آخر شب و انسان هایی که در طول سفر با آن ها آشنا می شوید، از عکس هایی که می گیرید خیلی بیش تر برایتان اهمیت خواهند داشت، بخصوص که برای سفرتان زمان و هزینه زیادی صرف نموده اید و عکس ها می بایست تنها خلاصه ای از سفرتان باشند نَه هدف و انگیزه اصلی آن. بنابراین زمان محدودی را برای عکس گرفتن در نظر بگیرید و دوربین را کنار بگذارید. مثلاً اگر به ساحل رفته اید، بین ده تا پانزده دقیقه به عکس گرفتن مشغول شوید و سپس برای شنا کردن یا لذت بردن از آفتاب اقدام کنید. ضمناً از پست کردن عکس ها در همان لحظه عکس گرفتن خودداری کنید. بهتر است وقتی بعد از یک روز طولانی و پُر فعالیت برای استراحت به هتل برگشتید، عکس ها را با دقت ادیت کنید و در صورت تمایل در صفحه های مجازی پست نمایید. در نهایت بخاطر داشته باشید که لازم نیست حتماً از همه روزهای سفر خود عکس داشته باشید؛ پس از سفر کردن لذت ببرید.

اهمیت تکنولوژی در سفر | چگونه تکنولوژی سفر را تغیی...
کافی شاپ گل یخ | قدیمی ترین آبمیوه بستنی فروشی تهر...

آخرین مطالب نوشته شده توسط

مطالب مرتبط

کاربر مهمان

captcha-image

نظرات کاربران

مرتب سازی بر اساس
  • تاکنون هیچ نظری ثبت نشده است