گشتول


سیستم جامع گردشگری


ورود به سیستم

ورود به سیستم گشتول

نام کاربری
رمز عبور
مرا به خاطر بسپار

ثبت نام در سیستم گشتول

نام
نام کاربری
رمز عبور
تکرار رمز عبور
آدرس ایمیل
تکرار آدرس ایمیل
Captcha
close.png
در حال جستجو...

آشنایی با معروف ترین جشنواره های ارمنستان

آشنایی با معروف ترین جشنواره های ارمنستان

کشور ارمنستان را می توان کشور شگفتی ها دانست، کشوری که هر ساله تعطیلات تابستانی و جشنواره های هیجان انگیز و غیر منتظره ای در آن برگزار می شوند. مخصوصاً جشنواره های تابستانی در این کشور سرشار از هیجان و سرزندگی هستند. اگر عاشق ورزش کردن و کارهای عجیب و غریب و شرکت در فستیوال ها و جشنواره های مختلف هستید، پیپشنهاد می کنیم که در ماه های اکتبر یا ژوئیه حتماً به کشور ارمنستان سری بزنید.

در مطلب جشن ها و فستیوال های ارمنستان ما سعی کردیم برخی از جشنواره های ارمنستان را به شما همراهان گرامی مجله گشتول معرفی کنیم. پس تا آخر مطلب همراه ما باشید.

جشنواره وارداور

این جشنواره در تقویم جشنواره های ارمنستان با نام روز جهانی آب شناخته می شود و کودکان از طرفداران آن می باشند، زیرا می توانند تا دلشان می خواهد به آب بازی بپردازند، بدون این که کسی جلوی آن ها را بگیرد. در واقع در این جشنواره که در بین جشن ها و فستیوال های ارمنستان جای دارد، مردم سطل آب را که نماد برکت و پاکی است، بر روی یکدیگر می ریزند. گردشگران زیادی در ماه ژوئیه برای شرکت در این جشنواره که در گذشته با نام پاگان ها شناخته می شد، راهی کشور ارمنستان می شوند.

جشنواره تئاترهای بین المللی فست

هر ساله هنرمندان زیادی از بیش از ۳٠ کشور دنیا برای شرکت در این جشنواره از اول تا هشتم اکتبر راهی ارمنستان می شوند. در این جشنواره در تقویم جشنواره های ارمنستان، هنرمندان سراسر دنیا به برگزاری اجراهای خیابانی، خیمه شب بازی، تئاتر کمدی، نمایش لال بازی و تئاتری که در آن رقص وجود دارد می پردازند.

جشنواره بین المللی فیلم ایروان

مردم ارمنستان برای این که ثابت کنند این کشور کانون تمدن و فرهنگ است، در ماه ژوئیه هر سال جشنواره فیلم زردآلوی طلایی را برگزار می کنند. در این جشنواره فیلم های مستقل از نقاط مختلف جهان به نمایش گذاشته می شوند. در واقع در این جشنواره فیلم برداران، کارگردانان و تهیه کنندگان دور هم گِرد می آیند و فیلم های مهیج و زیبایی را به نمایش می گذارند.

جشنواره ورزش های مخاطره آمیز

در جشنواره ورزش های مخاطره آمیز در بین جشن ها و فستیوال های ارمنستان، ورزش هایی مانند صخره نوردی، پارکور، پرش بانجی چتر بازی برای کسانی که علاقه مند به ورزش های مخاطره آمیز و هیجان انگیز هستند، از اول تا دهم آگوست هر سال انجام می گیرد. در آن ورزشکاران از چند کشور مختلف برای به رخ کشیدن مهارت های حرفه ای و ورزشی خود شرکت می کنند.

جشنواره یک ملت و یک فرهنگ

این جشنواره را می توان نمایش وحدت و یکپارچگی ارامنه سراسر دنیا به شمار آورد. در واقع این جشنواره، اتحاد و یکدلی مردم ارامنه را نشان می دهد. هر دو سال یک بار، جشنواره یک ملت و یک فرهنگ برگزار می گردد. از نکات جالب توجه در برگزاری این جشنواره این است که هیچ کَس از چگونگی برگزاری آن اطلاع ندارد. نمایش های چون سیرک، جشن ها، شعر خوانی و ادبیات در این جشنواره برگزار می شوند و از تمام دنیا ارامنه گِرد هم می آیند تا وحدت و یکپارچگی خود را نشان دهند. آن ها گِرد هم می آیند تا در کنار یکدیگر باشند و پراکندگی قومی خود را به پایان رسانند.

مرموزترین جای ایران در نزدیکی پایتخت
اهمیت تکنولوژی در سفر | چگونه تکنولوژی سفر را تغیی...

آخرین مطالب نوشته شده توسط

مطالب مرتبط

کاربر مهمان

captcha-image

نظرات کاربران

مرتب سازی بر اساس
  • تاکنون هیچ نظری ثبت نشده است