گشتول


سیستم جامع گردشگری


ورود به سیستم

ورود به سیستم گشتول

نام کاربری
رمز عبور
مرا به خاطر بسپار

ثبت نام در سیستم گشتول

نام
نام کاربری
رمز عبور
تکرار رمز عبور
آدرس ایمیل
تکرار آدرس ایمیل
Captcha
close.png
در حال جستجو...

روستای صراخیه | قطعه گمشده بهشت ایران

روستای صراخیه | قطعه گمشده بهشت ایران

روستای صراخیه خوزستان نام یکی از روستاهای خوزستان است که در نزدیکی تالاب شادگان در بخش خنافره قرار گرفته است. این روستا به عنوان یکی از روستاهای دارای جاذبه گردشگری خوزستان معرفی شد.

روستای صراخیه خوزستان با بافتی سنتی، یکی از روستاهای قابل مطالعه در استان خوزستان است. این روستا به لحاظ مردم شناسی از اهمیت زیادی برخوردار بوده و می تواند بخشی از فرهنگ بومی منطقه را بازگو کند.

اهالی روستا عرب و به زبان عربی صحبت می کنند. رفت و آمد در این روستا و بین روستاهای اطراف همچون رفت و آمد در ونیز ایتالیا است. در این روستا مهاجرت کم تر صورت می گیرد، اهالی صراخیه روستای خود و زندگی در کنار تالاب را به مهاجرت ترجیح می دهند. بسیاری از جوانان صراخیه با ماندن در روستا و ازدواج های بومی باعث افزایش جمعیت بومی آن نیز شده اند.

معماری روستای صراخیه با دستان بومی منطقه ساخته می شود. این معماری در امتداد معماری سنتی منطقه بوده و ساکنان روستا با استفاده از مصالحی همچون خشت و گِل و نی که تالاب در اختیارشان قرار می دهد، خانه های خود را می سازند.

ارائه سرویس های گردشی به گردشگران از جمله مشاغل اهالی صراخیه است. آن ها گردشگران را با قایق های خود به داخل تالاب می برند و نقاط مختلف آن را نشان می دهند که این خود سبب جذابیت سفر به صراخیه می شود.

دسترسی به روستای صراخیه

برای این که به این روستا دسترسی پیدا کنید، باید در بزرگراه اهواز-آبادان به سمت جنوب قرار بگیرید. پس از رسیدن به روستای دارخوین در شرق و در سمت چپتان (در صورتی که از شمال به جنوب می آیید) جاده ای وجود دارد که به سمت شهر شادگان می رود که از آن جا می توانید به روستای صراخیه دسترسی پیدا کنید. متأسفانه تابلوهای کمی در مسیر سفر به صراخیه قرار دارند که باید برای پیدا کردن آن ها حسابی چشمتان را تیز کنید که البته آن قدر هم غیر قابل مشاهده نیستند.

شاه قاجار با این دروازه عکس دارد
مرموزترین جای ایران در نزدیکی پایتخت

آخرین مطالب نوشته شده توسط

مطالب مرتبط

کاربر مهمان

captcha-image

نظرات کاربران

مرتب سازی بر اساس
  • تاکنون هیچ نظری ثبت نشده است