گشتول


سیستم جامع گردشگری


ورود به سیستم

ورود به سیستم گشتول

نام کاربری
رمز عبور
مرا به خاطر بسپار

ثبت نام در سیستم گشتول

نام
نام کاربری
رمز عبور
تکرار رمز عبور
آدرس ایمیل
تکرار آدرس ایمیل
Captcha
close.png
در حال جستجو...

شهری که یک هتل هم ندارد

شهری که یک هتل هم ندارد

تاریخش به افزون بر هشت هزار سال می رسد با جاذبه های فراوان تاریخی، مذهبی و طبیعی مشهور که ماهانه پذیرای ده ها یا صدها گردشگر است اما حتی یک هتل هم ندارد؛ شهرستان ری در جنوب پایتخت که گردشگران امکان اقامت شبانه را در آن جا پیدا نمی کنند. بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی پس از زیارت حرم عبدالعظیم حسنی (ع) یا دیگر مکان های تاریخی و طبیعی در شهر ری، اگر بخواهند شب های این منطقه را هم ببینند یا باید سرگردان خیابان ها باشند یا به پایتخت بازگردند.

سابقه سکونت در شهر ری به دوره پیش از اسلام باز می گردد و خیلی قبل تر از این که تهران به شکل امروزی در بیاید، به عنوان یکی از بزرگ ترین و کهن ترین شهرهای جهان مطرح بوده است.

حال و روز زائران شهر ری تنها به یک بازدید زیارتی روزانه خلاصه می شود و انتهای آن نیز سرگردانی و ناکامی برای یافتن محلی برای شب ماندن انتخاب تهران برای اقامت است. نبود هتل های شهر ری موجب تغییر روند گذران گردشگران از اقامتی به ساعتی شده و گردشگرانی که باید چندین روز را برای بازدید آثار باستانی و مذهبی جنوب پایتخت سپری کنند، به دلیل نبود مکانی برای ماندن و استراحت به چندین ساعت خلاصه می شود و گاها مجبورند در آلاچیق های بوستان ها، چادرها و اگر خوش شانس باشند در مدارس اسکان یابند. این خبر درباره این است که شهر ری هتل ندارد.

نیمه کاره ماندن ساختمان 2 هتل در شهرری

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ری گفت: ساختمان هتل دولت آباد و ضلع شرقی حرم عبدالعظیم الحسنی (ع) به دلیل همراهی نکردن بانک های عامل با پیشرفت فیزیکی 75 درصد نیمه کاره رها شده است.

هتل های شهر ری در صورت تکمیل، ظرفیت 2 هزار گردشگر در سطح شهرستان را دارد که از نظر اقتصادی نتایج مثبتی را برای مردم جنوب پایتخت همراه خواهد داشت. این خبر پیرامون این است که شهر ری هتل ندارد.

اسکان گردشگران در مدارس و چادر مسافرتی

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ری ادامه داد: مدارس این شهرستان تا حدودی خلا هتل های شهر ری را جبران می کنند و در فصولی که تعداد زیادی گردشگر به شهرستان می آیند، مکان مناسبی برای اسکان محسوب می شوند.

چادرهایی برای گردشگران در بوستان های سه دختران و زائر و نیز ضلع جنوبی حرم عبدالعظیم (ع) تدارک دیده شده تا گردشگران در این چادرها اسکان یابند.

امکانات اولیه از جمله آب شرب، آلاچیق و مسائل مربوط به اسکان در این پارک ها تدارک و امنیت نیز تمهید شده تا زائران چادرهای خود را در این مکان ها برپا کنند.

بومگردی منازل جایگزین هتل

عضو شورای اسلامی تهران، ری و تجریش نیز در این باره معتقد است: نبود هتل در این منطقه زیارتی و سیاحتی به دلیل کم کاری مسئولان گذشته و به هیچ وجه موضوع شهر ری هتل ندارد پذیرفتنی نیست.

حسن خلیل آبادی ساخت هتل را نیاز و ضرورت برای منطقه ری بیان و خاطرنشان کرد: در نبود هتل باید چاره جویی و برنامه ای کوتاه مدت در این زمینه طراحی تا این نیاز جنوب پایتخت جبران شود.

وی با بیان این که دو راهکار برای رفع معضل هتل و اقامتگاه برای گردشگران ری وجود دارد، یادآور شد: منازل اطراف حرم به مرکز بومگردی تبدیل شوند تا گردشگران و زائران بتوانند بدون دغدغه محلی برای استراحت داشته باشند و از طرفی هتل های نیمه کاره باید هر چه سریع تر تکمیل شوند.

رونق تورهای یک روزه در نبود هتل

شهردار منطقه 20 در ادامه به خبرنگار ایرنا گفت: شهر ری با وجود ظرفیت های گردشگری، هؤیت قدیمی و ویژگی های بسیاری دارد که موجب تمایز این شهر از سایر شهرها شده، اما از قطار توسعه عقب مانده است.

نبود هتل مناسب و حتی مهمانسرا در این شهر، موجب رونق تورهای یک روزه شده و گردشگری که باید در طی چند روز از آثار تاریخی شهر بازدید کند به تور یک روزه اکتفا می کند و از این شهر خارج می شود.

 

منبع: ایرنا

سه یورو بابت گردش یک روزه در شهری اروپایی!
زندان عسگراولادی و بازرگان کجاست؟!

آخرین مطالب نوشته شده توسط

مطالب مرتبط

کاربر مهمان

captcha-image

نظرات کاربران

مرتب سازی بر اساس
  • تاکنون هیچ نظری ثبت نشده است