گشتول


سیستم جامع گردشگری


ورود به سیستم

ورود به سیستم گشتول

نام کاربری
رمز عبور
مرا به خاطر بسپار

ثبت نام در سیستم گشتول

نام
نام کاربری
رمز عبور
تکرار رمز عبور
آدرس ایمیل
تکرار آدرس ایمیل
Captcha
close.png
در حال جستجو...

چگونه از خوراکی های منجمد در سفر مراقبت کنیم؟

چگونه از خوراکی های منجمد در سفر مراقبت کنیم؟

معمولاً یکی از دغدغه های ذهن گردشگران در سفر کوتاه، نگهداری طولانی مدت از غذاهای منجمد در سفر است، به خصوص گردشگرانی که قصد دارند مدت کوتاهی در طبیعت و به دور از فضای شهری نفس بکشند. در این مقاله به چند نکته کاربردی اشاره می کنیم تا بتوانید از غذاهای منجمدی که به همراه می برید استفاده بهینه کنید.

چرا غذاهای منجمد در سفر!؟

خوراکی های منجمد در سفر باعث می شود که خوردنی هایی که به همراه می برید دیرتر فاسد شوند و مدت طولانی تری قابل خوردن باشند. علاوه بر تأخیر در خراب شدن مواد غذایی، انجماد باعث می شود بسته بندی و جابجایی مواد غذایی بیش تر شود و مقاومت بیش تری پیدا کنند. به همین دلیل دیگر لازم نیست در طول سفر، مرتب سلامت مواد خوراکی را کنترل کنید و نگران از بین رفتن مواد غذایی در اثر تکان های پیاپی اتومبیل خود در جاده های ناهموار باشید.

نکاتی که در نگهداری غذا در سفر باید رعایت کنید

اولین و مهم ترین کاری که هنگام بسته بندی غذا و مواد خوراکی منجمد باید انجام دهید کنترل بسته بندی غذای منجمد است. حتی اگر خوردنی های مورد نیاز در سفر را بصورت منجمد و بسته بندی از یک فروشگاه معتبر می خرید، باز هم مهم ترین کاری که باید انجام دهید کنترل بسته بندی غذای منجمد است. در کنترل بسته بندی این نکته مهم را به خاطر داشته باشید که هر گونه پارگی، شکاف و یا حفره های ریز می تواند طول عمر غذا و مواد خوراکی منجمد شما را کوتاه تر کند و لذت سفر شما را کاهش دهد.

در صورتی که در حین سفر متوجه شدید بسته بندی مواد خوراکی منجمد شما دچار آسیب شد و یا فرصت ترمیم بسته بندی را قبل از سفر نداشتید، باید به سرعت تمام بسته بندی را در برابر هوای گرم عایق کنید. بنابراین بهتر است بسته بندی آسیب دیده را درون یک کیسه بگذارید و خوب ببندید. در ادامه آن را داخل ظروف یا کیف هایی که به این منظور طراحی شده اند قرار دهید. فراموش نکنید که دیدن قطرات ریز آب داخل بسته بندی غذای منجمد، نشان گر نفوذ هوای گرم به داخل بسته بندی است.

بهترین روش برای عایق کردن بسته بندی غذای منجمد استفاده از روزنامه است. چند صفحه روزنامه را روی هم بگذارید و بسته بندی منجمد مواد خوراکی را در وسط آن قرار دهید. سپس لبه های روزنامه ها را با چسب جوری بچسبانید که هیچ هوایی به داخل آن نفوذ نکند. این کار مدت انجماد مواد غذای شما را افزایش می دهد. بسته بندی غذای منجمد و عایق کردن آن با روزنامه، یکی از کارهایی است که می تواند سفر شما را دل چسب تَر کند. البته اگر به همراه خود یخچال سفری دارید، برای جلوگیری از نفوذ بخار به روزنامه ها باید بسته بندی نهایی را داخل یک کیسه وکیوم قرار دهید.

اگر سفر شما طولانی تَر بود و قصد داشتید فاصله بین دو شهر را طی کنید یا در طبیعت بمانید، بهتر است از ظروف عایق استفاده کنید و درون آن کیف یا کیسه های پلاستیکی محتوی یخ قرار دهید. قرار دادن یخ باعث می شود در سفرهای طولانی همچنان مواد خوراکی خود را بصورت منجمد حفظ کنید. فراموش نکنید که بهتر است درز و شکاف ظروف عایق را نیز بپوشانید تا مدت انجماد غذا و مواد خوراکی بسته بندی در سفر بیش تر شود.

نحوه قرار دادن بسته های غذایی منجمد در اتومبیل

هنگام سفر با اتومبیل فراموش نکنید که باید یخچال سفری یا ظرف محتوی بسته بندی مواد خوراکی منجمد را باید در مکانی قرار دهید که سطح زیر آن کاملاً صاف باشد. با قرار دادن ظرف محتوی غذای منجمد در سطح صاف، احتمال باز شدن درب یخچال سفری یا ظرف حاوی غذا را تا مقدار بالایی کاهش می دهید. در ضمن با دور نگه داشتن محفظه غذا و مواد خوراکی منجمد از نور مستقیم خورشید و هوای گرم، طول مدت سالم ماندن آن ها را افزایش می دهید.

لازم به ذکر است که باید ظروف بسته بندی غذاهای منجمد را طوری قرار دهید که احتمال سر خوردن و واژگونی آن ها کاهش پیدا کند. پیچیدن محفظه های عایق در میان یک پتوی ضخیم نیز می تواند در طول سفر بی نهایت مفید باشد. منجمد نگه داشتن غذا و مواد با بسته بندی مناسب، می تواند سفر شما را دل چسب تَر کند و خاطره ای خوب برای شما به ارمغان بیاورد.

نکات مهم درباره بستن چمدان و لذت سفری راحت و آرام
قهوه خانه حاج علی درویش | قدیمی ترین قهوه خانه تهر...

آخرین مطالب نوشته شده توسط

مطالب مرتبط

کاربر مهمان

captcha-image

نظرات کاربران

مرتب سازی بر اساس
  • تاکنون هیچ نظری ثبت نشده است