گشتول


سیستم جامع گردشگری


ورود به سیستم

ورود به سیستم گشتول

نام کاربری
رمز عبور
مرا به خاطر بسپار

ثبت نام در سیستم گشتول

نام
نام کاربری
رمز عبور
تکرار رمز عبور
آدرس ایمیل
تکرار آدرس ایمیل
Captcha
close.png
در حال جستجو...

نکات مهم درباره بستن چمدان و لذت سفری راحت و آرام

نکات مهم درباره بستن چمدان و لذت سفری راحت و آرام

قبل از سفر، جمع کردن وسایل مورد نیاز و بستن چمدان در سفر، یکی از سخت ترین کارها است. شاید بارها برای شما پیش آمده که بعد از کلی بررسی باز هم چیزی را فراموش کردید که خیلی مهم می باشد. برای جلوگیری از این اتفاق، بهترین راه آماده کردن لیستی از لوازم ضروری و مورد نیاز است، لوازمی که نَه تنها واقعاً برای سفر ضروری هستند بلکه باعث سنگین شدن چمدان هم نمی شوند.

مهم ترین اصل برای این که بدانیم چه چیزهایی در چمدان جا دارند این است که نسبت به جایی که می رویم و مدلی که سفر می کنیم، آگاهی داشته باشیم. بطور مثال برای یک سفر تفریحی بردن لباس رسمی لازم نیست یا این که اگه قرار است در هتل اقامت داشته باشید واقعاً نیازی نیست سشوار خود را ببرید.

در این مقاله، هر چه بیش تر با نحوه بستن چمدان برای یک سفر طولانی آشنا می شویم.

دانستنی هایی کلیدی و مهم

برای این که سفری سبک داشته باشید، نحوه چیدمان وسایل در چمدان خیلی مهم می باشد که بهترین راه لوله کردن لباس ها است به این صورت که شلوارهای جین را از وسط در راستای طول تا کنید، طوری که دو پاچه شلوار روی هم قرار بگیرند، بعد از کمر شلوار شروع به لوله کردن تا پایین کنید. برای تی شرت و پیراهن ها، آن ها را روی یک سطح صاف به رو پهن کنید طوری که پشت لباس به سمت شما باشد. آستین ها را به عقب به سمت خود تا بزنید تا مستطیل شکل شود، بعد مستطیل را از طول یک تا بزنید و لوله کنید. حالا که تمام لباس ها مرتب و تا شده آماده چیدن در چمدان هستند، باید طوری آن ها را کنار هم در چمدان بگذارید که مثل تکه های پازل به هم بچسبند و فضای خالی برای تکان خوردن نداشته باشند. برای پُر کردن فضاهای خالی هم می توانید از کفش یا جوراب استفاده کنید.

بعد از شناسایی لوازم مورد نیاز در بین نکات مهم درباره بستن چمدان، بهتر است که لوازم خیلی ضروری مثل گذرنامه، بلیط، پول، کارت اعتباری را در کیف دستی جدا که بهترین دسترسی را بدان داشته باشید، قرار بدهید. در نهایت سعی کنید در هنگام سفر لباسی راحت بپوشید که خستگی سفر را کم تر کند.

یکی از دیگر مسائلی که لازم است در طول آماده کردن مقدمات سفر بدان توجه ویژه داشته باشید، تفکیک لوازم و تجهیزاتی است که در طول تور مسافرتی به آن ها احتیاج پیدا خواهید کرد. دقت کنید که چمدان را به نحوی بچینید که تمام وسایل ضروری را همراه خود داشته باشید. اگر در فصل های بهار، تابستان و پاییز به مناطق ساحلی و یا کشورهایی که احتمال بارندگی در آن ها وجود دارد سر می زنید، حتماً یک بارانی و یک جفت کفش مناسب کتانی را در لیست تجهیزات تور مسافرتی خود لحاظ کنید.

همواره دقت داشته باشید که لوازم آرایشی و مواد مایعی مثل شامپو، لوسیون بدن و یا عطر را در یک کاور مخصوص قرار بدهید. این کاور، یک کیف نایلونی زیپ دار است که از نشت این مایعات به تجهیزات سفر شما ممانعت به عمل می آورد. دقت داشته باشید که در طول سفر همواره یک ست لباس مجلسی را به همراه داشته باشید. این لباس می تواند در مواقع ضروری مثل مهمانی های شام و یا شرکت در مراسمات رسمی به درد بخورد. به همراه داشتن یک کیف دستی مناسب هم در طول سفر برای شما الزامی است. تمام مدارک شناسایی، پول، کارت های بانکی، داروها، لوازم آرایشی ضروری باید در این ساک دستی قرار داده بشوند و همواره در طول سفر همراه شما باشند.

سفر به تفلیس
چگونه از خوراکی های منجمد در سفر مراقبت کنیم؟

آخرین مطالب نوشته شده توسط

مطالب مرتبط

کاربر مهمان

captcha-image

نظرات کاربران

مرتب سازی بر اساس
  • تاکنون هیچ نظری ثبت نشده است