گشتول


سیستم جامع گردشگری


ورود به سیستم

ورود به سیستم گشتول

نام کاربری
رمز عبور
مرا به خاطر بسپار

ثبت نام در سیستم گشتول

نام
نام کاربری
رمز عبور
تکرار رمز عبور
آدرس ایمیل
تکرار آدرس ایمیل
Captcha
close.png
در حال جستجو...

حمام های آب گرم اونسن | چگونه به روش ژاپنی حمام کنیم؟

حمام های آب گرم اونسن | چگونه به روش ژاپنی حمام کنیم؟

یکی از مهم ترین و لذت بخش ترین جاذبه های گردشگری ژاپن، حمام های آب گرم اونسن هستند. برای بسیاری از بازدید کنندگان از کشور ژاپن، هم غربی ها و هم آسیایی ها، حمام های آب گرم اونسن قلمرویی ناشناخته هستند و در اکثر مواقع نادیده گرفته می شوند.

قوانین ویژه حمام گرفتن ژاپنی و داغ تر بودن آب این چشمه ها از جکوزی های شناخته شده، باعث می شود بیش تر کسانی که برای اولین بار با این حمام ها آشنا می شوند، توجیهی برای صرف نظر کردن از این تجربه پیدا کنند. این موضوع واقعاً باعث تأسف است؛ بخصوص به این علت که حمام کردن در چشمه های آب گرم اونسن، عملی بسیار سالم، جوان کننده و آرامش بخش است که باعث می شود روحیه شما تازه شود، تمیز شوید و آرامشی بی نظیر پیدا کنید.

این چشمه های آب گرم اونسن دارای خواص شفا بخشی هستند که از درمان کردن مشکلات پوستی تا بیماری سرطان را در بر می گیرند. بیش تر بازدید کنندگانی که آب تنی کردن در این حمام ها را تجربه می کنند، متوجه می شوند که این تجربه، جالب ترین بخش سفرشان به ژاپن بوده است.

کارهایی که باید قبل از ورود به حمام های آب گرم اونسن انجام دهید

این که قبل از وارد شدن به چشمه های آب گرم اونسن بدن خود را به دقت و تمیز بشویید، مهم ترین بخش حمام و چشمه های آب گرم اونسن است (به غیر از درآوردن لباس ها قبل از شستشو که آن هم بخش مهمی از این تجربه محسوب می شود!).

بیش تر دوش هایی که در نزدیکی حمام آب گرم قرار دارند دارای چهار پایه های کوچک و بخش ویژه شستشو با فاصله از چشمه های آب گرم اونسن هستند، اما در حمام های خیلی سنتی و ساده، استفاده از صابون اجباری نیست و ممکن است مجبور باشید به کنار حمام آب گرم بیایید و از آب آن برای آب کشیدن بدن خود استفاده کنید. در اغلب حمام های آب گرم اونسن از شما انتظار می رود صابون و حوله صورت خود را برای استفاده بیاورید و در حمام های گران قیمت تَر، در صورت نداشتن صابون و حوله، می بایست مبلغی بابت آن ها بپردازید. در برخی مجموعه های شیک تَر و گران قیمت تَر، هزینه تمامی حوله ها، صابون، شامپو و سایر لوازم بهداشتی-آرایشی، از قبل در هزینه کلی لحاظ می شود. با این که در کشور ژاپن دزدی به ندرت اتفاق می افتد، بهتر است وسایل ارزشمند خود را در کمدهای ویژه قرار دهید. در بیش تر حمام های آب گرم اونسن، عکس انداختن و فیلم گرفتن مجاز نمی باشد.

کارهایی که در هنگام ورود به حمام های آب گرم اونسن می بایست انجام گیرند

در زمان وارد شدن به حمام یا خارج شدن چشمه های آب گرم اونسن بسیار مراقب باشید. بیش تر سطوح اطراف چشمه های آب گرم، لیز هستند.

بیش تر هتل ها و ریوکان هایی که دارای حمام آب گرم اونسن هستند، ساعات شبانه روز را به ساعات مردانه و زنانه تقسیم کرده اند. بنابراین هنگام وارد شدن به حمام، به این نکته توجه کنید که شاید برنامه زمانی که روز گذشته برای حمام کردن داشته اید، در روز بعدی متعلق به جنس مخالف باشد.

این را بدانید که خیس کردن حوله یا چلاندن آن در آب حمام، عملی بسیار بی ادبانه است و حتی اگر دیدید یک شخص اهل ژاپن این کار را انجام می دهد، شما هرگز دست به انجام آن نزنید.

همیشه قبل از این که وارد آب شوید، از تمیز بودن کامل خود مطمئن شوید و هرگز حوله خود را در آب حمام نشویید و نگذارید حتی در آب حمام بیفتد. بسیاری از افراد بویژه خود ژاپنی ها ترجیح می دهند در هنگام حضور در حمام آب گرم، حوله را بالای سر خود قرار دهند؛ اما قرار دادن حوله روی یک سنگ یا در کنار حمام نیز قابل قبول است. اگر حوله شما بطور تصادفی در آب حمام افتاد، آن را بیرون از حمام بچلانید.

هرگز سعی نکنید محوطه حمام جنس مخالف را از لای در یا سوراخ یا هر جای دیگری تماشا کنید.

در چشمه های آب گرم اونسن شنا نکنید و از آن تنها برای شناور بودن در سکوت و انجام تفکر و تعمق استفاده نمایید. بعد از ترک کردن حمام و قبل از وارد شدن به اتاق رختکن، آب اضافی و عرقی که روی بدن یا صورتتان نشسته است را با حوله خود پاک کنید.

در بسیاری از حمام های آب گرم اونسن، یک اتاق برای دراز کشیدن و چرت زدن وجود دارد که همچنین می توانید در آن یک نوشیدنی سرد یا چای بنوشید یا یک ماساژ عالی را تجربه کنید. حتماً از این فرصت های آرامش بخش و پُر لذت استفاده کنید و تجربه ای خاطره انگیز برای خود رقم بزنید.

آیا داشتن تتو در حمام های آب گرم اونسن مشکلی ایجاد می کند!؟

این یکی از سوالاتی است که زیاد پرسیده می شود و متأسفانه پاسخ آن مثبت است. حتی اگر یک تتوی کوچک داشته باشید، اجازه ندارید از حمام استفاده کنید. تتو کردن در ژاپن بسیار غیر معمول است و تنها کسانی که به مافیا یا گروه های گنگستری تعلق دارند تتو می کنند؛ بنابراین داشتن تتو عملی نکوهیده است و مورد استقبال واقع نمی شود. با این که این قضیه این روزها بویژه در مورد بازدید کنندگان خارجی به ندرت اتفاق می افتد، اما ممکن است اگر تتوهای بسیار بزرگ یا تکه ای روی بدنتان داشته باشید، به شما اجازه داخل شدن به حمام داده نشود. تتوهای کوچک را می توان با یک چسب زخم ضد آب پوشاند؛ اما بهر حال، به درخواست مجموعه ای که از آن بازدید می کنید احترام بگذارید و طبق خواسته آن ها رفتار کنید.

اگر روی بدنتان تتو دارید، یک انتخاب پیش روی شما قرار دارد و آن این است که در یک مسافرخانه یا مجموعه اقامتی که "کاشی کیریبورو" یا حمام اختصاصی قابل رزرو دارد اقامت کنید. در این گونه حمام ها کسی نمی بیند که شما تتو دارید یا ندارید و بنابراین برای هیچ کَس مهم نیست که بخواهد جلوی حمام کردن شما را بگیرد. حمام های کازوکوبورو نیز مخصوص خانواده ها هستند و شما در آن ها به تنهایی و بطور خصوصی حمام می کنید. اما بطور کل، از آن جایی که زمانه در حال تغییر است و بسیاری از گردشگران حداقل یک تتو روی بدن خود دارند، شاید بتوانید از یک روش دیگر هم استفاده کنید. این روش به این صورت است که بسیار مؤدبانه درخواست کنید به شما اجازه ورود به حمام را بدهند و راه خود را باز کنید.

در حمام های آب گرم اونسن، آیا می توان همه لباس ها را درنیاورد و با یک مایو به حمام وارد شد!؟

این کار ممکن نیست. اغلب اوقات آوردن هر گونه پارچه حتی حوله کوچک دستی به درون آب، به منزله کثیف کردن آب در نظر گرفته می شود. اما اجازه ندهید این موضوع شما را از لذت بردن از یکی از بهترین و جالب ترین تجربیات سفر به ژاپن باز بدارد. اول این که اصلاً مهم نیست سایز بدن شما چقدر است یا چه شکلی دارد. زندگی برای این که از ظاهر بدن خود شرمنده باشیم بسیار کوتاه است و ضمناً هیچ کَس اهمیت نمی دهد بدن شما چگونه است. دوم این که وقتی وارد آب حمام می شوید، دیگر چیزی برای دیدن مشخص نیست. سوم این که در اغلب حمام های آب گرم اونسن، تمامی کسانی که با هم حمام می کنند از یک جنسیت هستند؛ بنابراین درست مانند این است که در رختکن مدرسه یا باشگاه ورزشی هستید و در نهایت، بودن در این حمام های آب گرم، بهترین فرصت برای عمل کردن به شعار "خواهی نشوی رسوا، هم رنگ جماعت شو" است. پس اصلاً نگران هیچ چیز نباشید.

آیا هتل هایی با حمام های آب گرم اونسن، داخل اتاق وجود دارند!؟

تعداد کمی از مجموعه های اقامتی بسیار شیک و گران قیمت (که صدها یا هزاران دلار برای هر شب اقامت دریافت می کنند)، دارای حمام های اونسن داخل اتاق هستند. اما تعداد آن ها بسیار کم است و برای گردشگران عادی بیش از اندازه گران هستند. اما بسیاری از مسافرخانه های سبک ژاپنی، دارای حمام های سبک خانوادگی با عنوان کاشی کیریبورو هستند که می بایست قبل از رسیدن به هتل، آن ها را رزرو کنید و سپس می توانید در هنگام استفاده، درب حمام را قفل کنید و بطور اختصاصی از آن استفاده نمایید. این بهترین انتخاب ممکن است، زیرا می توانید یک حمام اختصاصی داخل اتاق با قیمت مناسب داشته باشید.

تنگه چاهکوه | یکی از عجایب هفت گانه قشم
سفر به تفلیس

آخرین مطالب نوشته شده توسط

مطالب مرتبط

کاربر مهمان

captcha-image

نظرات کاربران

مرتب سازی بر اساس
  • تاکنون هیچ نظری ثبت نشده است