گشتول


سیستم جامع گردشگری


ورود به سیستم

ورود به سیستم گشتول

نام کاربری
رمز عبور
مرا به خاطر بسپار

ثبت نام در سیستم گشتول

نام
نام کاربری
رمز عبور
تکرار رمز عبور
آدرس ایمیل
تکرار آدرس ایمیل
Captcha
close.png
در حال جستجو...

آتشفشانی از آب | عجیب ترین پدیده های جهان

آتشفشانی از آب | عجیب ترین پدیده های جهان

در دل صحرای سوزان و گرم نوادا، آبفشان رنگارنگی با حوضچه های کوچک و بزرگ در حال رشد کردن است.

شاید تعجب کنید اگر بدانید این زیبایی بی عیب و نقص را انسان بوجود آورده و طبیعت با هنرمندی هر چه تمام تر آن را زیبا ساخته است. در واقع سرآغار این پدیده به آغاز خلقت باز نمی گردد، بلکه یک مته حفاری که زمین را می شکافته، روزنه ای را بوجود آورده تا از دل زمین این همه رنگ های زیبا و براق بیرون بریزد.

در سال ١٩١۶ م، در طی حفاری های اکتشافی که انجام می شد، مته اشتباهاً با منبع آبی در زیر زمین برخورد کرد، حفاری متوقف و از این روزنه آبی پُر از مواد معدنی بَر تَنِ داغ صحرا جاری شد. آب از دل زمین بیرون می آمد و آفتاب سوزان تبخیرش می کرد، مواد معدنی هم بصورت رسوب باقی مانده و بر روی هم انباشته شدند. روزنه بزرگ و بزرگ تر می شد تا این که فشار آب دست آخر، راهی برای خروج بصورت فورانی پیدا کرد.

مواد معدنی با ترکیبات مختلف در اطراف دهانه می ریخت، تبخیر شده و رنگ های بی نظیر و متفاوتی را بوجود می آورد، دهانه چشمه قطور شد، ارتفاع پیدا کرد تا در نهایت به مانند دهانه یک آتشفشان شد. در اطراف منطقه هم حوضچه های رنگارنگی شکل گرفت. نام این آبفشان زیبا، "fly geyser" است و هر ساله توریست های بسیاری برای بازدید از آن، به نوادا در آمریکا می آیند.

هر چند که رنگ ها به اندازه کافی زیبا هستند، اما این آبفشان، فوق العاده بودن خودش را مدیون جلبک های گرما دوستی است که باعث براق شدن آن شده اند.

بلیط چارتر چیست و به نفع کیست!؟

آخرین مطالب نوشته شده توسط

مطالب مرتبط

کاربر مهمان

captcha-image

نظرات کاربران

مرتب سازی بر اساس
  • تاکنون هیچ نظری ثبت نشده است